[]

Logic Pro ile kullanmalik midi klavye onerisi

61 key ve bol fonksiyonlu klavyelere bakiyorum. Klavyeye mousea minimum bagimli kalarak kullanabilecegim bir device istiyorum ama logic ile uyum sorunlari da olsun istemiyorum, baktigim bazisinda Ableton ile uygun falan diyor ama Logic icin uyumlu olan aradigim gibi bulamadim.

Mesela logic enstrumanlarinda bazen 8den fazla ayar knobu oluyor dijital olarak. Klavyelerin cogunda 8 knob var. Bazi modellerde mesela Arturia keylab'da ya da nektar panorama'da 8 knob 8 de slider var gerektiginda o sliderlar enstruman ayarlayi icin kullanilabiliyor mu?

Genel olarak enstruman kontrolu olsun, kanal gecisi olsun, kayit baslat durdur gibi olsun bunun gibi temel ozellikler ariyorum ama gelismis olanlarda ekstra ozellikler de isime yarayabilir. Onemli olan dedigim gibi logicle uyum sorunu olmamasi, 0dan maplemeyle ugrasmak istemiyorum. Temel ozellikler mapli olsun. Bu konuda nektar panaroma serisi iyi gibi ama onda da T ve P serisi var farklarini incelemem lazim. Budget 400 euro civari diyelim, ucuz tercihtir tabi.

Tecrube paylasirsaniz sevinirim.

 
Midi klavyedeki her knobu her slider'ı hatta her tuşu bir görev için atayabilirsin.

Klavyenin kaç knobunun olduğunun falan bir önemi yok. Düz bir klavye alıp, 2-3 tane kontrol paneli bağlayıp aynı usb portu üstünden de kullanmak mümkün.

Şunun gibi:
www.akaipro.com

Genelde büyük markaların hepsi zaten tüm dawlarla uyumludur.

Arturialar falan sıkıntı yaşatmaz aslında.
  • anten  (09.11.22 16:59:26 ~ 17:02:14) 
Su an duz bir klavyem var zaten de ayri ayri kontrol paneli almak yerine daha duzgun bisey alayim dedim duz klavye de cok kaliteli degil zaten su anda.

Evet oyle dusununce obur sliderlari da kontrol knobu gibi ayarlayabilirim eger o sekilde calismiyolarsa.
  • mirafiori  (09.11.22 17:24:41 ~ 17:25:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.