kredi kartı limiti

kredi kartı kullanmadım. kart limiti aylık harcama limiti mi oluyor yoksa aylık ödeme limiti mi? mesela 5 bin lira limiti olan bir kartta tek seferlik alışveriş mi mi max. 5 bin oluyor yoksa aylık ödemeler mi max 5 bin olabiliyor?

mesela diyelim ki limitin 10 bin lira. sen o ay içinde 2000 lira harcadın. 2000 lira ödersin. 10 bin lira harcarsa 10 bin lira ödersin. 11 bin lira harcayamazsın.

  • birmilyonunvarmi  (09.11.22 14:20:46)
toplam harcama limiti. son sorunuzun cevabı tek seferlik alışveriş max 5 bin oluyor. ya da taksitli ödeyeceksiniz toplamda 5 binlik bi şey alabiliyorsunuz başka hiç borcunuz yoksa kartta.

  • pide  (09.11.22 14:21:10)
limit 5 bin lira diyelim. alışveriş miktarı 6 bin. 6 bin liralık alışverişin ödemesi 6 aydan ayda 1000 lira diyelim. limit 5000 lira olduğu için bu alışveriş olmaz mı? yoksa 6 bin liralık alışveriş olur ve aylık 1000 lira ödenir geriye 4000 bin limit mi kalır?

  • hknty  (09.11.22 14:27:02 ~ 14:28:56)
Limitin ne kadarsa o kadar ödeme yaparsın.

  • mertk  (09.11.22 14:31:36)
alışveriş olmaz. ama önden 1000 lira yatırıp limiti 6000 gibi yaparsanız olabilir belki emin değilim bu konuda bilenler yazar.

  • pide  (09.11.22 14:33:34)
Limit 5 ise 6 liralık şeyi taksitle de olsa alamazsınız. Ancak 5 lira limitli karta açtıktan 1 lira yatırsanız o zaman alabilirsiniz. 5 liralık limitle 5 liralık taksitli alışveriş yaptınız diyelim, taksitleri de 1 lira olsun, alışverişi yaptığınızda toplam limitiniz sıfırlanır, ay sonunda 1 lira borç gelir, birer birer ödedikçe ödediğiniz kadar limit açılır.

  • orient blue  (09.11.22 14:35:03)
kredi kartında prensip olarak alışveriş tutarı limitten büyük olamaz. sorunuzun cevabı; 5000 limitli kart ile 6000 liralık bir ürünü taksitli de olsa alamazsınız.

  • surprise  (09.11.22 14:35:08)
peki aylık sahip olacağımız borçların bir üst limiti var mı?

  • hknty  (09.11.22 14:38:43)
müşteri limitin var. örneğin aynı bankadan iki kartın var ve müşteri limitin 10 lira. bir kartın limiti 6 lira iken öteki kartın limiti en fazla 4 lira olur.

limitin kadar harcama yapabilirsin ama borç konusunda emin değilim. nakit avans faizi, gecikme faizi, vs. limit üstüne çıkarabilir.
  • inheritance  (09.11.22 14:47:38)
11lira limitin vardır. 9liralık bilgisayarı 6 taksitle aldın diyelim. limitin 2lira kaldı. 1lirada market alışverişi yaptın diyelim. kaldı 1lira kullanılabilir limit. onu hiç harcamadın diyelim. ay sonu 1.5lira bilgisayar taksidiyle beraber 2.5lira kart ödemen gelir. onu ödediğinde 1lira kalmış olan limitin +2.5lira ile 3.5lira olur. diğer ay 500 lira harcadın diyelim. kaldı 3lira limit. ay sonu geldi başka harcama yapmadın, 1.5lira bilgisayar taksidiyle beraber 2lira ödemen geldi. onu da ödedin hop yeni limit 5lira. böyle bir döngü işte.

  • onurrrrr  (09.11.22 14:56:25)