kyk borcum bir kuruş eksilmemiş?

benim kyk borcum vergi dairesindeydi. bugün faizler silinmiş. buna vergi dairesindeki borçlar da dahil diye okumuştum. benim borcum aynen duruyor ki yıllardır ödemediğim için kallavi faizi de vardı.

normalde yapılandırdığım halde ödemediğim için sistem üzerinden taksit ödemesi yapamıyordum, vergi dairesine giderek elden ödemem gerektiği söylenmişti. şimdi ise taksit taksit ödeyebiliyorum internetten... yani "güncelleme" gelmiş bir şekilde ama borç bir kuruş azalmamış.

ben bu işi hiç anlamadım. iki ay önce ödemek için gittiğimde oradaki memurlar resmen almamak için uğraşmış, "faizlerini silecekler zaten meclisin toplanmasını bekle" diye göndermişlerdi.

yine hiçbir şey değişmemiş. bi süre daha bekleyeyim mi, bi şey değişir mi? yoksa ne bileyim benim şu ana kadar ödediklerim zaten faiziydi de o yüzden bana hiç vurmadı mı bu piyango? tamamını kapatıp kurtulayım mı?

daha bugün yayınlandı karar. yıllardır ödemiyormuşsunuz zaten şimdi ne bu acele, biraz daha bekleyin.

  • kanatlı kontun müşfik öpücüğü  (09.11.22 13:23:52)