edirne gezisi (cumartesi pazar)

kendi aracimizla edirne'ye gitsek ufak capli bir sehir gezisi yapsak diyoruz bu hafta sonu icin. 2 yetiskin 1 de 2 yasinda bebek olacagiz. tum konaklama, yeme icme gezme tavsiyelerinize acigiz.

merhaba ben edirneliyim,

konaklama için bütçe düşükse balkan otel kıyık (otoparkı mevcut olan ortalama bir otel)

eğer bütçeniz daha iyi ise margi otel (önünde otopark var. lüks bir otel)

gezmek için selimiye cami, altında arasta çarşısı, oradan aşağı inince ali paşa çarşısı, saraçlar caddesi, saraçlar caddesinden sonra tarihi sinagog

oradan sonra araç ile karaağaç (nehir kenarı lalezar yada nehir kenarı bir yerde yemek veya kahvaltı)

emirgan çay bahçesi yada ünsalın yerinde nehir kenarına karşı çay yada bira

karağaç tren istasyonu ve lozan anıtı gezisi (karağaçda sisler bulvarı yada ceviz kafe)

çarşıda ciğer yada köfte yerseniz. (akgünler veya niyazi olabilir.)

gece hayatı derseniz öğrenci işi gece hayatı genelde escape bar canlı müzik oradan çıkınca fly veya pena gece klubü

lalezarda gömlek kebabı yapıyorlardı devam ediyorlarsa yenebilir.

sorularınız için ulaşabilirsiniz
  • alp9900  (08.11.22 10:25:27)
Edirneli arkadaşa ek olarak merkezden belediye gezi otobüsü kaldırıyordu. Tüm Edirne’yi rehber eşliğinde geziyorsunuz. Devam ediyor mu bilmiyorum.

  • iddaaci  (08.11.22 10:36:04)
*selimiye camii’nde tadilat var nerdeyse her yeri kapalı

  • melodi  (08.11.22 15:00:51)