Camlar içe doğru nemleniyor (sabaha doğru)

Camları yeni değiştirdik eskileri yapmıyordu. Cam da sorun var diye düşünüyorum satıcı kabul etmiyor. Isıcam çift cam olmaması gerek değil mi? Benzeri sorunla karşılaşan oldu mu?

www.evimdergisi.com.tr
şunu bir denesenize

  • kobuzchu kiz  (08.11.22 08:55:38)
İçte buğu olabilir, nem alıcı buğuyu temizler. Kalıcıysa problem. Geçici olup olmadığına bakın. Hata olabilir. Böyle şikâyetler var.

  • dissendium  (08.11.22 08:58:58)
soldaki cam nemlenmiyor sağdaki cam nemleniyor.

  • fistikthecat  (08.11.22 09:26:04)
Sol ve sağ ifadeleri belirsiz. Fotoğraf çekip gösterirseniz daha sağlıklı olur.

  • dissendium  (08.11.22 10:04:30)
İçe doğru nemleniyor derken neyi kast ettiniz?

Evin iç tarafındaki nem mi? Yoksa iki cam arasında, elinizi ulaşamadığı, silemediğiniz bir nem mi?

Bu ikinci anlattığım ise, yani iki cam arasında nem var ise, elinizin ulaşamadığı silemediğiniz bir nem yani, o zaman cam imalatı hatalıdır.

Çerçeve içindeki nem alıcı unutulmuş ya da eksik konulmuştur, genelde 10 yıl garantilidir ve camın üreticisi (pencereyi üreten küçük esnaf değil, camı üreten büyük fabrika) camı ücretsiz değiştirir.

Öncelikle bahsettiğiniz hatayı doğru anlayalım, ona göre yönlendirelim.
  • John Bloor  (08.11.22 11:21:49)
Nemlenmeyen pencereye güneş vuruyor, diğeri gölgede kalıyor olmalı.

  • Mirket  (08.11.22 11:35:27)
konum itibari ile (nemli bir bölge) ev içi sıcaklık (kaloriferlerin yanması) ve çamaşır asılması ya da havalandırma yoksunluğu (mimari dizayn) sebebiyle olur. en büyük faktör çamaşırdır. uzun vadede mobilya arkalarında,duvarlarda küflenme, çürüme veya koku yapar. yukarıdaki konuları ekarte edin. sabaha karşı hava da dışarıdan soğuduğu için genelde yatakodası gibi uyunan ( nefes alıp verilen) odalarda bu durum sık olur.

  • bugisme  (08.11.22 22:02:37 ~ 22:05:07)
Yeni camlar/pencereler hava kaçırmıyor demek ki. Yani işlevini yerine getiriyor. Akşam içeri havasındaki nem sabaha karşı hava soğuduğundan yoğuşmaya uğruyor; odanın en soğuk noktası da pencerenin alt kısımları olduğundan orada yoğuşuyor.

  • sagini solunu bilmez cahil  (08.11.22 22:22:17)