[]

Terapistle haftada iki seans

Yaklaşık 5 aydır terapi alıyorum. Bugün terapistim en azından haftada iki seans yapmamızın ilerleme açısından daha uygun olacağını söyledi. Gerekçelendirmesi beni ikna etti de iki sorum var:

1- böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum yaygın bir uygulama mi bu?
2- benim programım vs ona uymadığı için iki gün aralıkla görüşeceğiz ortak uygunluk bulabilene kadar. Salı Perşembe. Ben konuşacak bir şey olmaz gibi geliyor nasıl olacak dediğimde çoğunlukla geçmişteki bazı olaylardan konuştuğumuz için bir sakincasinin olmayacağını söyledi. Ayrıntısını çok yazmak istemiyorum buraya da geçmişten travmatik olaylar konuşacağız diyebilirim önemliyse. Buna dair ne dersiniz?

Yani hepsini ona sorabilirim ve cevabini da alırım da seans sonunda olunca biraz afalladim. Sıradışı geldiği için bir de buraya sormak istedim.

 
Terapist uygun gördüyse yapılan bir uygulamadır. Normalde bir veya daha fazla hafta süre verilmesi, konuşulanları sindirip günlük hayatına nasıl etki ettiğini gözleyebilmek amacıyla yapılıyor ama dediğiniz gibi geçmiş deşilecekse, pandora'nın kutusu açılacaksa duygularınızı toparlayabilmek için haftada iki demiş olabilir. Analitik yönelimli gidiyorsanız istemiş olması daha yüksek olasılık zaten.
Siz tabii ki bunu psikologa sorun ama absürd bir durum değil, çok sık olmasa da yapılan bir uygulama.

  • mor bembombom  (07.11.22 17:21:35) 
Bir bildiği vardır. İleride seyrekleşir.


  • ruhen hastayim ben  (07.11.22 17:46:42) 
Tanidigim bir narsistik sapkin (teshisi buydu) haftada 2 gidiyor, deniz dulgeroglu haftada 3. Yani oluyor


  • mor oje  (07.11.22 17:57:06) 
5-6 ay haftada 2 terapi almıştım. nadiren haftada 3 kez gittiğim de olmuştu. terapiler sonuç vermeye başladıktan sonra terapistim artık bana gelmenize gerek yok demişti. bazen 3-4 ayda bir terapi alıyorum ama tamamen keyfi, geyik yapıyoruz :D

konuşacak bir şey bulamamak diye bir şey yok açıkçası. belli ki travma çalışacaksınız muhtemelen hatırlamadığınız çok fazla anı olacak onlar üzerine artık hangi teknik kullanılıyorsa ilerleyecektir.

benimki salı perşembeydi mesela, salı günleri gündelik hayatımdaki problem/sorun vs konuşurduk, perşembe günü anılar üzerine çalışırdık.(travmalar üzerine aslında)
  • burchak  (07.11.22 23:56:31 ~ 23:57:01) 
Yillar once siddetli anksiyete yasadigim bir donemde iki ay kadar haftada iki kez gitmistim.


  • sopiro  (08.11.22 04:06:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.