Odaya dogalgaz peteği ekletmek için?

Sistemi tekrar çizdirip igdaş tan izin mi alınması gerekir?
Ya da ne yapmam gerekir?

evet. sonra igdaşınızın onayını almış bir firmayı proje çizdirmek için çağırıyorsunuz. sonra onlar bütün süreci üstleniyor. firmanın onaylı olması burada önemli.

  • ich bin stumme  (06.11.22 18:48:12)
Gaz borularının üzerini mutfak dolabı vs. bir şey ile kapattıysanız hiç proje işine girmeyin derim. Boruların açıkta olmasını istiyor igdaş. Hazır tesisat varsa bir tesisatçıya peteği ekletip geçin derim.

  • en bi orijinal  (06.11.22 19:14:37)
Evet sistemin yeniden uzman bir kuruluş tarafından gözden geçirilmesi ve hesaplanıp çizilmesi gerekir ancak petek ekletmek için igdaş'tan izin almanız gerekeceğini sanmıyorum. Zaten en başta da sizin ısınma hattınıza bakmıyorlar. Onların ilgilendiği, kombi ve ocağınıza kadar giden hat ve bu ilgili makinalara bağlantının düzgün çalışması ve bütün bu işlemlerin onaylı kuruluşlar tarafından yapılması.

Ancak, öncelikle petek eklettiğinizde oluşacak basınç farkı için kombinizde de bir değişiklik, ekleme gerekecek diye bakmanız gerekecektir. Kombi değişecekse de işte o zaman igdaş'tan izin almak gerekebilecektir.

Ayrıca asıl önemli olan eğer bina merkezi ısıtma ise, bu değişikliği yapmadan önce kat malikleri kurulundan izin almanız gerekebilir, buna göre de ödediğiniz ısınma payı değişebilir. Eğer merkezi ısıtma sistemini ısı pay ölçer ile kullanıyorsanız da, payınız zaten ısı pay ölçere göre belirlenmeye devam edecektir ancak petek eklemenin mevcut sistemin sağlığı açısından nasıl bir durum oluşturacağı ile ilgili olarak rapor istenebilir.
  • yeninesiltupcu  (06.11.22 19:28:44 ~ 19:30:42)