İkea Kargo Ücreti Saçmalığı

Bir sandalye almak istiyordum, sandalye 3000 lira fiyatı, 300 lira kargo ücreti çıkarıyor.

Bu kargo ücretini azaltmanın bir yolu var mı acaba?

başka arkadaşlarınız da ürün alacaksa kargo ücretini paylaşabilirsiniz. en mantıklı bu geldi aklıma.

  • evimin paspasi  (06.11.22 10:00:55)
Mağazaya gidip oradan sipariş verirseniz kargo ücreti düşüyor

  • sanguine  (06.11.22 10:35:34)
4 yıl önce bu saçmalığı farketmiştim, mağazadan alırsan kargo ücreti ürünün yüzde beşi, online alışta ise ürün fiyatının yüzde onu kadar kargo ücreti alıyorlar.

  • blue rebel motorcycle club  (06.11.22 11:37:25)
turkiyede ic uretim var (inegol vs vs) ondan turkiyede bunu dogru mantiga oturtamazsiniz ama dunyada soyle

new york ikeada bir sandalyeyi 200 dolara aliyorsaniz, benzer sandalye baska dukkanda 500 dolardir, ikea herseyi maliyet kismak icin yapar, paketlemesi, gemileri, nakliyesi her adim maliyet icin yapilir, bunun sonunda da en ucuza satar.

Dukkandan gidip alanin da 3000 lira, sizin evinizde oturdugunuz yerden de 3000 liraya ayni seyi satin almaniz bu durumda adil degil, dukkana gidene daha da ucuza vermeli o zaman, bosuna benzin masrafi, elle tasima falan.

dukkanda kargo %5 cunku fiziksel olarak esyayi siz alip goturuyorsunuz, insan maliyeti dusuyor

demem o ki
bu sacmalik degil, sacmalik olsa dunyanin en basarili is modellerinden biri olmazdi
  • Corc  (06.11.22 13:42:13)