Kepek için şampuan sabun bakım önerisi

Soru başlıkta. Son günlerdeki stres yüzünden saçım kepeklendi. Dercos sebamed ürünleri öneriliyor..sizin önerdiğiniz bir şey var mı?

Stres yüzünden kepek olduğuna emin misiniz? Dermatit olmasın?

  • logisticsmanager  (05.11.22 16:08:46)
Seboreik dermatit gibi görünüyor. Normalde çok olmaz. Stresle arttı diye düşünüyorum.

  • thatisthedoctor  (05.11.22 16:13:16)
Ben yeşil dercos kullanıyorum. Önceden tgel ve hs clinical strength de kullandım. Hepsi iyiydi.

  • logisticsmanager  (05.11.22 16:18:18)
dercos ve prozinc şampuanlarla çözdüm ben de aynı sorunu. günlük kullanımda prozinc haftada 1-2 de dercos kullanıyorum.

  • mtfbwy  (05.11.22 16:20:34)
@mtfbwy normal günlük şampuan da kullanıyor musunuz sadece bunlar mi?

  • thatisthedoctor  (05.11.22 16:22:51)
Bir de yves Rocher in ürününü onermisler ama bilemedim.

  • thatisthedoctor  (05.11.22 16:24:09)
@thatisthedoctor
hayır, sadece ikisini kullanıyorum. dercos ilk yıkamada kepek sorununu çözdü bende ama saçımı çok keçeleştirdiği için eczacı önerisiyle günlük kullanım için prozinc aldım.

  • mtfbwy  (05.11.22 16:32:29)
Vichy Dercos Anti-Dandruff

Ben kullandım, aşırı iyi
  • cemallamec  (05.11.22 17:30:03)
Head & Sholders Clinical Strength
Vichy Dercos Anti Dandruff
SebaMed Anti Dandruff

Bu üçü de kepeğe ve Seboreik Dermatite etkilidir ama bir o kadar da saç döker.
Haftada ikiden fazla kullanmayın.

Kullanırken saçınızda köpürtün, bir beş dakika kadar saçınız bu şekilde köpüklü olarak kalsın, daha sonra durulayın. Bir ikinci sefer normal yıkama yapın.
  • Mirket  (05.11.22 20:30:36)
Ben de yillarca ugrastim ve cozumu ketoral sampuanda buldum.

  • invictae  (05.11.22 21:21:38)
Bir dönem kullanıp çok memnun kalmıştım fiyatı uygun olsa sürekli kullanırım.
Ducray kelual ds

  • kararsızataletfilozofu  (06.11.22 00:00:44)