green card denilen nane size maksimum kaç yaşında çıksa gidersiniz?

daha doğrusu soruyu şöyle sorayım.
kaç yaşına kadar başvuru yapardınız?
45/50 yaşında dahi buradaki düzenimi bozar giderim diyen var mı,merak ediyorum.

yaşım genç bu arada,tamamen meraken soruyorum.

açıkçası bir yaş sınırım yok, her yaşta giderim gibime geliyor. sonuçta bizim kuşak ile şuan ki yaşlıların beklentileri ve yaşam tarzları çok farklı. önceki nesillere göre ayak uydurabilme yeteneğimizin her yaşta daha fazla olduğunu düşünüyorum.

e tabi, burada torun torba vs olursa ilerde, gitmek de o ölçü de zorlaşır.

yuvarlak bir cevap 50 diyeyim ben.
  • gottacatchemall  (05.11.22 05:38:15 ~ 05:38:39)
40'dan sonra cikmak mantiksiz.
40'a kadar duzenini oturtamamis adami zaten marsa da yollasan kolay kolay bir cacik olmaz o elemandan.

  • cooperr  (05.11.22 06:28:14)
hocam o kadar emin konuşmayalım, örnek için www.youtube.com

  • gottacatchemall  (05.11.22 07:13:02)
41 yaşındayım, giderim. bi cacık olmasa da daha rahat yaşarım :-)

  • euteamo  (05.11.22 07:38:22)
Heralde 45 den sonra gitmem, 35 yaşındayım artık hevesim de kalmadı

  • mirty  (05.11.22 08:37:11)
43 yaşında türkiyede hiç bir işi becerememiş(karısının evi döndürdüğü) tanıdığıma çıktı tek eklime ingilizce bilmeden gitti(eşi kredi çekti 10 bin dolar verdi 2018 de) 4 ay süründü sonra eyaletler arası mercedes sprinter araçla mal taşımaya başladı, ilk yılın sonunda morgage ile 230 bin dolara evini aldı 5 oda 1 salon 400 m2 evi volvo xc90 ve mercedes ml550 iki adet suv sahibi, 3.yılın sonunda cdl aldı ayda 11 bin dolar civarı para kazanıyor. ve bu adam dünyanın en uyumsuz sorunlu insanlarından biri.

yer houston texas

diyeceğim o ki yaş maş hikaye.
  • haskoylu deli hasan  (05.11.22 08:56:03)
35'ten sonra gitmem. şu an 27yim.

  • Erestor  (05.11.22 08:58:54)
35 yaşındayım ve hiç hevesim kalmadı, burda iyi sayılabilecek bir düzenim de var belki ondan. Ama diyebilirim ki fikirler gerçekten değişebiliyormuş.

Kendimi yorgun hissediyorum…
  • va  (05.11.22 09:10:50)
kırk küsurda çıkıp da gideni gördüm. takdir edilesi, çocuğu için gitmişti. ingilizcesi, azıcık geliri ve girişkenliği vardı. yapan yapıyor. zaten zirvelerde veya iyi yerlere gelenler radikal kararlar alabilir.

  • evimin paspasi  (05.11.22 09:58:37)
Yaş 47, evli ve 2 çocukluyum. Arkama bile bakmam.

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (05.11.22 11:00:15)

  • lapaz  (05.11.22 11:28:35)
düzen kurmak sadece kişiyle ilgili bir şey değil. Türkiye öyle hale geldi ki şu an Y kuşağının büyükleri (80'liler) çocuklarını da alıp farklı ülkelere göç ediyorlar. (düzenleri bozuldu çünkü) Onların genelde evi arabası da var mesela. Benim gibi 90'lılar pek bir şey elde edemediler o yüzden zaten gitmek istiyorlar.

Bu arada son yıllarda dünya karıştığı için atıyorum İngiliz de Amerika'ya gitmek istiyor, Amerikan İngiltere'ye gitmek istiyor :D Herkes kafasına göre olan ülkeye gitme peşinde.
  • nhk ni youkosu  (05.11.22 11:56:18 ~ 12:09:23)
her yaşta giderim. ne yapayım 30 yaşına geldim hala iş bulamadım. burada asgari ücrete çalışmaktan iyidir heralde orda kalifiye işlerde çalışmak.

  • nothing in my way  (05.11.22 11:59:07)
Düzen kurma gerekliliğine inanmıyorum. 10 senede bir ülke değiştiren bir çok 60 yaşında insan da var. Onların hayattan daha çok zevk aldığını ve daha sağlıklı olduklarını düşünüyorum.

Bu nedenle 50 koyardım sınırı.
  • zimbirik  (05.11.22 12:14:08)
anca esim/sevgilim falan isterse gitmek isterim onda da yas sinirim yok. onun disinda tr benim icin avantajli sayilir su anlik

  • ala09  (05.11.22 14:31:52)
Bu işler evli, çocuklu hatta sevgilili kişilere göre falan değil. Onun dışında zamanı yok. Yeni ülke demek yeni bir iş ve yeni bir eş demek. Olayın heyecanı burada zaten.

  • seaman  (05.11.22 15:22:16)
yine arabalara/evlere bakarak "ama adam yirtti" yorumu yapiliyor.
kuzey amerika'nin bu arac/ev aldatmacasina kapilmamayi ogrenemediniz gitti :)

ornek vereyim, duzensiz geliri olan bir arkadas butcesini zorlayarak gitti bir tane bmw aldi. Arac 6 ay bir bozuluyor, garaja cekiyor cunku hem aylik taksidini odeyecek hem de tamiri yaptiracak para yok. Arac 6 ay yatiyor, bu sirada para biriktiriyor, 6 ay sonra cikartiyor. 2 tane arabasi var, bmw bozulunca kulusturle geziyor. Ama instagrama baksaniz her haftasonu bmw ile yarislara katiliyor gibi bir havasi var. Kaldigi evde mustakil, zira cogunluk zaten bu bolgede mustakil evde yasiyor, aparman daireleri cogunlukla sehir merkezinde ve dairelerin ortalama kirasi, mustakil ev kiralarindan fazla konumdan oturu.

ozetle yasanilan ulkenin dinamiklerini bilmeden "adam yirtti" yorumu yapmak yersiz.

amerika kitasinda orta direk net aylik 10k ile baslar, o da senede burut $160k demek. Oyle bir parayida paket dagitarak yapamazsiniz. falan filan..
  • cooperr  (05.11.22 22:36:38)