hic manik depresif biriyle çiktiniz mi?

günün en yogun saatinde soru giriyoruz hadi bakalım. çikmak kelimesini sizler için kullanıyorum zira seveni çok.
avantaj ve dezavantajı neler olabilir? tedavi olmuş muydu bu kişi? birlikte yaşadınız mı? onunla yaşamak yaşamak nasıldı? cinsel hayatınızda çok zorlandınız mı vs vs.
mesajla da cevap atabilirsiniz. çok detaylı yorum istiyorum reel manik biriyle sevgili olan kişilerden

teşekkür ederim

Yüzde yüz tanı koyamam ama sanırım evet. Eğlenceliydi ama yorucu olacağı da belliydi, biraz dengesizlik söz konusu gibiydi. Çok uzun sürmedi o yüzden negatif bişi diyemiyorum ama tünelin ucunda ışık olur gibi durmuyordu, uzatmadık biz de.

  • Bruce  (04.11.22 19:44:50)
evet, lunaparklardaki hız trenleri gibi bir his ya da o gün içinden ne çıkacağı belli olmayan sürpriz bir kutu...

bu ve benzeri sorunlar yaşayan insanlara karşı haksızlık yapmadan konuşmaya çalışıyorum ama gerçekten çok zor, anlatmakta bile hala zorlanıyorum, kimse beni anlamayacakmış gibi geliyor. yaşayamayan anlamaz dedikleri herhalde böyle bir şey.

kısaca bir daha böyle bir ilişki ister misin deseler, duraksamadan direkt "hayır" derim.
  • elma  (05.11.22 16:07:31)
depakin veya lityum düzenli ve yeterli min. dozda kullanıyorsa, hayat tecrübesi varsa normal bir insan psikolojsindedir

belki çok ağır travmalarda biraz daha kırılgan olabilir

bu iki ilacın cinsel yan etkileri seyrek görülür, olumsuz etkilemez diyebilirim
"Seksüel fonksiyonlarda değişiklik" Bunlar LİTHURİL’in zayıf yan etkileridir
"Sperm motilitesinde (hareketinde) azalma" depakin

hamilelikte depakin kullanılamaz, lityum da bir yere kadar

beyin biraz daha sakin çalışır
--

bunların üstüne antipskotik kullanımı gerekiyorsa cinsellik baya düşer
sabah uyanmada güçlük
zeka öğlene doğru kendine gelir
tabi bünyeye ve ilaç dozuna göre bunları hiç yaşamayn nadir hastalar vardır

kısaca ilacını kullanan bir bipolar sorun çıkarmaz
internette yazan belirtiler ilaç kullanmayı bırakan hastaların davranış özellikleridir
2-3 haftalık hastane yatışına, paranoyalara kadar gidebilir manik ya da depresif ataklar

psikolojik sorunlarını çözememiş olgun olmayan insanlar ya da sorunlarını kabul etmeyen, çözüm aramayan, karşısındakine çektiren insanlar daha sıkıntılı
üstüne gerçek psikiyatrik hastalıklar eklenirse daha sorunlu olur tabi

sağlıklı bir ilişki olumlu etkiler bu hastalığı
  • bir soru sorcam  (05.11.22 18:28:12 ~ 18:38:23)