fularsız entelligın anlatııklarını anlıyor musunuz?

bazen dınlıyorum ama dınlerken bır noktadan sonra kopuyorum kafam bır yerlere gıdıpo gelıyor sonra tekrar dınlemeye anlamaya calısıyorum. dıger podcast kanallarında bunu yasamıyorum, yenı hallerı dınlıyorum, nasıl olunur dınlerken hıc sorun yok ama fularsızın konuları bana agır mı gelıyor dıyorum. sonra bu kadar akıllı zekı olmasına sınırlenıyorum, nerden bılıyor nasıl bılıyor ve bu bıldıklerını 4-5 bölüm anlatabılme yetenegıne hasetlenıyorum. ben de dınlerken anlayacagım ulen dıyorum. yok abı olmuyor, benım kafam basmıyor herhalde fularsıza :/

Vaktiyle dinlerken anlamasina anliyordum ama galiba kendisi konusma diliyle yazmaya calistigi metinleri okuyarak (ama okumuyormus gibi yaparak?) anlatim yapiyor. Bence dinlemeyi zorlastiran bir tarz oldugu icin dinlemeyi birakmistim. Daha rahat ve dogal konussa hos olurdu.

  • summer timetable  (04.11.22 12:31:18)
öyle çok zeki mi bilemem ama adamın merakı var ve bu konularda araştırma okuma yapmayı seviyor, belirli bir süre sonra da aralarındaki bağlantıları doğal olarak kurabiliyor, önermeler sunuyor

belki doğal spontane sohbeti de güzeldir fakat podcastlarin bir hazırlığı var, zamanla bu ikisi de birbirini besliyordur

seçtiği konular çok özel değil
  • freebird5406_2  (04.11.22 12:40:41)
Bazı konularda beni de çok yoruyor, sana katılıyorum. Çok bilgi-yoğun bir anlatımı var yani. Doğal değil dediğin gibi.

  • roket adam  (04.11.22 13:12:22)
anlatım tarzından dolayı ben de odaklanamamıştım. başka podcastlere yönelmeli vakit kaybetmemek için.

  • bahçedekisandal  (04.11.22 17:54:51 ~ 17:55:36)
sedat kapanoğlu bey kalabalıkların önüne attı şöhret etti
benzeri sayısız yazarla doluydu sözlük 15-20 sene önce

cevap: dinlediğimde anlıyordum evet. üslubu zorlaştırıyordur anlaşılmasını +1 summertimetable
  • comp  (04.11.22 19:02:07 ~ 19:04:00)