dişçi sorunsalı

cuma günü dolgulu dişimin yarım pirinç tanesi kadar büyüklüğünde bir parçası kırıldı. arasına kaçanlar yüzünden hassaslaşsada fırçalayıp gargara yapınca sorun kalmıyor ancak ben sorun büyümesin diye o tarafı kullanmadım.dün dişçiye gittim filmini çekti bana o dişinizde ağrı var değil mi dedi hayır ağrımıyor dedim durumu anlattım lsun bu dişin işi bitmiş çekilmesi lazım dedi. üniversite hastanesinin diş fakültesine gitsem bile kurtarılamazmış(ege üni diş hekimliği) biz bu dişi burda çekemeyiz sizi yeşil listeye ekliyorum çene cerrahisine başvurun dedi yolladı. sanmıyorum ama aranızda diş hekimi olan biri görürse bu dişin gerçekten işi bitmiş mi? dişi çektirmek istemiyorum ısrarla çekilecek implant yaptır diyor.

röntgen filmini ekledim

Bu dişte vertikal kırık yoksa dolgu yapılır sadece.

  • thewhitewolf  (03.11.22 10:34:50)
hocam vertikalden kastınız nedir bilmiyorum ama röntgendeki gorunen iki diş var kırılan yer iki dişin arasında görünen boşluk kısmının ust ucunda. fakat dişi çekmek isteme sebebi kökleri iltahaplıymış napılırsa yapılsın düzelmez bu dedi. üsttede 20 lik dişin damağa bakan iç kısmında aşınma var daha önce ki dişçi beyaz dolgu yapmıştı çok küçük bir kırık var demişti. sıfır ağrı sızlama hassasiyet var ama onuda çekmemiz lazım dedi dişçi. anlamıyorum yani. başka dişçiye gitmende gereksiz iş gücü onlarda aynısını diyecek dedi kestirdi attı.

  • haskoylu deli hasan  (03.11.22 10:47:11)
Ağız içi görüntüsünü de görmek lazım ama bence bu dişe çekim gerekmiyor

  • housedaki topal doktor  (03.11.22 10:49:02)
Kök ucu izlenmiyor. Panoramik ve ağız içi görüntüsünü de görmek gerek. Sırf bu filme bakınca dolguyla kurtarılır diyebiliriz.

  • benoyledemekistemedim  (03.11.22 12:20:14)