Yabancı sağlık sigortası

Merhaba,

Bir tanıdığımız ayaktan tedaviler için sağlkı sigortası yaptırmak isiyor, bir çok sigorta şirketi var, en uygun ve kapsamlı sağlık poliçesini için tavsiye edebileceğiniz bir sigorta şirketi ve paketi varmıdır ?
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Yurtdışında yaşayan Türkler, Türkiye'de sağlık sigortası yaptıramıyor. Yabancı derken kastınız ne?

Sigorta şirketleri de, sigorta paketleri de 3 aşağı 5 yukarı aynı. Ama anlaşmalı oldukları sağlık kuruluşları farklı. Onun için öncelikle gitmeyi düşündüğünüz sağlık kuruluşunu seçip onunla anlaşması olan sigorta şirketlerine bakmanız daha akılcı olacaktır.
  • Mirket  (02.11.22 22:39:33)
Biz 4 senedir yurt disindayiz, ozel saglik sigortasinin primlerini odeyerek devam edebiliyoruz kullanmaya. Ancak ilk policeleri hali hazirda Turkiye'deyken olusturmustuk.

Yabancilarin fiziksel olarak Turkiye'de bulunmasi gerekli sigortayi yaptirabilmek icin. Hatta sirf oturum izni amacli sigorta yaptirabiliyorlar. Oturum izni icinse Nimpo muydu neydi oyle bir yer vardi ucuzdu epey, gerekliminimumlari sagliyordu. Normal kullanim icin ise Allianz'a bakabilirsiniz, ucuz olmayabilir ancak epey kapsamli paketleri var.
  • taurina  (02.11.22 23:08:55)
çok teşekkürler eksik ifade etmişim, türkiyede ikamet eden bir yabancıya ait sağlık sigortası yaptırmak istiyoruz.

  • mrctrk  (03.11.22 03:42:14)
Mapfre

  • parcxerox  (03.11.22 03:43:49)
yabancılar türkiyede sağlık sigortası yaptıramıyor. yalnızca yabancılara özel sağlık sigortası adı altında sadece acil müdahale vb. konuları kapsayan bir poliçe mevcut. tıpkı bizim yurt dışına çıkarken yaptırdığımız seyahat sağlık benzeri bir ürün. öyle bizim türkiyede yaptırdığımız özel sağlık, tamamlaycı sağlık gibi ayakta ve yatarak tedavileri vs. olan poliçeler değil. yabancı uyruklunun tc ya da geçici tc si yoksa sigorta yaptıramaz. türk sigorta şirketleri türk menfaattarları sigortalayabilir.
yabancılar için ülkemizde kesilen poliçelerde de en uygun primi türk nippon sigorta veriyor @taurina nın dediği gibi.

  • erty_ksk  (03.11.22 08:25:48)