[]

imza değiştirmek

dünyanın en kolay ve dandik imzasına sahibim değişiklik yapmam çok mu sıkıntı? değişiklik nasıl yapılıyor?
 
aynı sorundan muzdaribim. ilkokulda hasbelkader bir disiplin olayı yaşadığım için o zamanki öğretmenim imza atmayı öğretmişti. yapıştı kaldı ilkokul çocuğu gibi imza atıyorum hala. bankalar, resmi belgeler, kartlar falan hala aynı imzada. sıkıntı çıkart diye değiştiremiyorum da gerçekten utanç içinde kalıyorum imza atmak zorunda kaldığımda.


  • coldegezenkutupayisi  (01.11.22 22:31:54) 
imza sirkusu olmadığında sorun çıkmaz. İmza karşılaşması yapılacağı zaman da eski imzayı atarsınız.
Adli bir şey olursa da zaten eski yeni farketmez attığınız imza size mi ait diye bakarlar

  • kisa  (01.11.22 22:33:46) 
Kalem tutmaktan nefret ettiğim için benim de imzam bir çizikten oluşuyor. Resmi yerlerde utanıyorum. Fakat değiştirmeyi düşünmüyorum.


  • ruhen hastayim ben  (01.11.22 22:35:50 ~ 22:36:13) 
Valla benim adın baş harfi ve soyadlı bişiydi uzun olduğu için baş harflere indirgedim kısalttım. Eskisi daha güzeldi ama varsın çirkin olsun umursamıyorum açıkçası. Bazı bankalarda eskisi var. Geçen bi bankaya işim düştü ordada eskisi vardı işlem yaparken dedim değiştirdim nasıl yapıcaz. Yensini attım adam baktı benziyor zaten dedi. Bir de yeni kimkik kartımda da yeni imzam var. Bankalarda eskiyse değiştirirsiniz olur biter. Tabi hukukçular daha iyi bilir de çok gerekiyorsa noterden bir imza beyannamesi hazırlatılıyor diye duymuştum


  • yazdonumu  (01.11.22 23:41:28) 
Ben yıllar önce değiştirmiştim. Sonra pamukbank kapanmak üzereyken oradaki az bir paramı çekmeye gittim, daha hesabın kağıt hesap cüzdanıyla açıldığı zamanlarda eski imzam ile hesap açılmış, tutmuyor dediler, sonra örneğini gösterince hatırladım, elim de hatırladı, aynısını attım. Bunun dışında da bir sorun yaşamadım.
Cevap: Sorun olmaz, yine de eskisini komple unutmayın.

  • firez  (02.11.22 00:43:51) 
Notere gidip imza beyanı vermek istiyorum diyin, yeni imzanızı beyana 3 tane yan yana atın ve notere onaylatın.

Banka ve diğer imzanız ile iş yapılan kurumlara beyanın fotokopisini verin ya da mail atın, bundan sonra bunu kullanacağım demektir bu.

İstediğiniz zaman yapabilirsiniz.
  • John Bloor  (02.11.22 17:39:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.