Savaş sonrası bilançosu

2 senedir arka arkaya çok kötü olaylar yaşadım. Sonucunda da fiziğim bozuldu, sağlığım bozuldu, kimsem kalmadı. Hala ümit var mı yoksa artık daha fazla rezil olmamak için şu açıkça belirtmek istemediğim şeyi yapmak daha mı mantıklı?

- Aşırı derecede saç dökülmesi, uzun ama yarıya inmiş saçlar,
- bozulmuş beslenme düzeni, fazladan alınmış 10 kilo,
- yağlı tuzlu beslenme yüzünden şişmiş surat
- Bundan bi önceki biten ilişki yüzünden o ilişkiye şahit olmuş herkesi silip arkadaşsız kalmak
- Bu ilişkiye arkadaşsız başlayıp bu da gidince iyice yalnız kalmalar.
- Son kalan 3 arkadaşın da bu ilişkide yaşadığım rezillikleri biliyorlar diye yüzlerine bakamamak
- Annemin bile yüzüne bakamamak
- Motivasyonu kaybetmek iki haftadır derse gitmiyorum, yıkanmıyorum.

  • seaman  (31.10.22 17:35:08)
Lütfen yıkan. Liste içinde en acil o geldi şimdi benim gözüme.

  • kaptan maydanoz  (31.10.22 17:44:20)
ümit var. aynı durumlardan geçtim, düzeldim. şahit olan arkadaşları sildim yenilerini edindim. sağlığımı kaybettim sağlığımı kazandım. kilo aldım kilo verdim. son kalan insanların yüzüne bakamadım sonra hepsiyle gece içmelere eğlenmelere gittim.

düzeliyor her şey sabredersen. kimse için değmez lafının klişe olmadığını anlıyorsun. bu gudibik yüzünden mi hasta olmuşum, yaşama sevincimi kaybetmişim diyecek hale geliyorsun. gülüyor geçiyorsun.

her şey düzeldikten sonra da o bakamadığın arkadaşların aradığında dışarı çıkmaya üşenip gitmiyorsun. annen aradığında sırf şu an çekemem diyerek açmıyorsun. her şey iyi gidiyorken tekrar kilo alıyorsun çünkü neden? her şey iyi gidiyor dedim ya, kendini salmanda sakınca yok. hayat tekrardan ibaret. bu tekrarlardan bazen keyif alırız bazen de almayız.
  • nolmus yani  (31.10.22 17:44:48)
ayrıca kime rezil oluyormuşsun? kime neymiş? kendine rezil olursun en fazla, onun da çözümü "o şey" değil.

  • nolmus yani  (31.10.22 17:46:16)
Gerçek savaş sandım. İlk önce yıkanın. Suya ördek atın arkasından da siz girin. Film izleyin. Hepsi bu Afgan'ın enkazı mı?

  • Kahvedesu  (31.10.22 17:47:43)
her şey sizi sıkıyorsa bir hayır vardır. yaratıcınız belki de siz ona kavuşun diye size böyle acılar nasip etmiştir.

tüm bunlar hayır olabilir. nasıl ki metal yanınca parlarsa siz de ona yönelin ve acılarınızla parlayın.
  • konsomatrix  (31.10.22 22:50:46)