[]

Yurtdisinda calisma ve dovizli askerlik

Konsolosluga yazdim 3 kere ama jenerik cevap verdiler sadece. 2 yildir calisiyorum, askerlikten esasinda 1 sene daha muafim ogrenci olarak beyanda bulundugum icin. Oturdugum sehirde konsolosluk olmadigi icin izin alip gitmeye de usene usene 2 yil gecti. Sorum su, yarin bir gun beyan vermeye gittigimde bu calismis oldugum 2 yili sayacaklar mi yoksa beyandan itibaren mi baslayacak? Tecrubesi olan var midir?
 
Yasadigin ulkeye adres beyani vs verdin degil mi? Sonrasinda calismayla beraber surec basliyor ve 1095 gunu (her ulke icin aynidir heralde) tamamladiktan sonra basvurmustum ben. Yani o ulkede kacak gocek vs degil ve konsoloslukta orada yasadigina ve calistigina dair belgelerin varsa 2 senen bosa gecmez elbette. Dogrudan iletisim sansin yoksa oldugun yerde Ankaradaki telefon uzerinden sor, icin Rahat Eder. Kolay gele.


  • tsubasa  (31.10.22 18:11:08) 
Ogrenciyken vermistim ta 2015'te. Oy bile verdim, e-devlette adresim bura gozukuyor hala.


  • mirafiori  (31.10.22 20:50:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.