Filmler faydalı mı?

Sizce filmlerin insana faydası oluyor mu 3 günde 1 kere 2 saatlik bir film izlemenin yararı ve zararı ne olur ?

ne gibi bi zararı olabilir? ya da ne gibi bi fayda bekliyorsunuz? ben sadece bu yıl 200'e yakın film izlemişim, bi 50 tane daha izlerim heralde sene bitene dek. gerçek hayattan uzaklaşıyorum işte mis gibi. 2 saat de olsa başka hayatlara/olaylara tanık oluyorum ha kurgu ha değil, beni müthiş resetliyor valla. ama siz filmleri bir şey 'edinmek' için izliyorsanız bilemiyorum, belgesel film izleyin madem, 'faydalı' olabilir onlar.

  • summer timetable  (31.10.22 11:09:12)
nirvana'nın şarkısında dediği gibi "monkey see monkey do". Gördüğünüz şeyler algılarınızı oluşturmak, ön yargılarımızı belirlemek, beklentilerinizi oluşturmak anlamında önemli.

  • elvan abeyiylegezse  (31.10.22 11:44:52)
@summer timetable

Nick'li arkadaşın sıkıntısı ne anlamadım neden böyle sinirlendi alt tarafı bir soru sordum. Kendisi film yapımcısı galiba 30 senedir bu anı beklemiş :D
  • sassot  (31.10.22 11:49:22)
sinirlenmedim yahu, normal cevap verdim niye sinirleneyim :) sorularım gerçek sorulardı, yardımcı olabilmek adına.

edit: okuyan kişi sinirli ise agresif bi cevap olabilirmiş gibi geldi, ama öyle yazılmadı yani. en sevdiğim şey filmler hakkında konuşmak valla niye aksi konuşayım :D
  • summer timetable  (31.10.22 11:50:54 ~ 11:56:32)
dile faydası kesin var. zararı, düzgün film seçilmezse yarım yamalak öğrenileblir.

gilmore girls tavsiye ederim. 1 bölümde 10 bölümlük konuşma geçer :) hem de günlük konuşma, edebi konuşma, business, her şey var. Ubiquitous kelimesini mesela Lorelai'cığım öğretmiştir bana, anvil ile anlatmıştır. Bir ara her yerde olan, hatta road runner'da bile kullanılan anvil'lere ne oldu? ubiquitous, yani her yerde olan, yaygın olan. Çok tatlı yahu. Daha neler neler. Bak tekrar sıfırdan başlayasım geldi :)
  • gabe h coud  (31.10.22 13:21:21)