aralıkta amsterdam

aralık başında eşimin doğumgünü var, amsterdam’a gitmeyi çok istiyor. ben daha önceden kışın gittim ve inanılmaz üşümüştüm, ama hafızam beni yanıltıyor olabilir diye yine bir sorayım. aralıkta amsterdam’a gitmek mantıklı olur mu?

www.google.com

ben amsterdamda hic yasamadim o yuzden google'a danistim. Aralikta ortalama sicaklik 7/2 derece soguk sayilmaz, kislik giyinilirse rahat gezilir. esas sorun yagmur.
  • hot potato  (31.10.22 01:27:10 ~ 01:27:32)
Soguk hava yoktur, yanlis kiyafet vardir.

  • ahmet oturum cerezi  (31.10.22 01:35:34)
Ben de Amsterdam'da gece disarida cok usudugumu hatirliyorum. Barbour ceketin icine I love Amsterdam yazan bir sweatshirt aldim isinmak icin. Sonra sex muzelerini gezerken, canli lezbiyen showlar falan izlerken isindim.

  • thetruenorthstrongandfree  (31.10.22 01:50:25)
ben aralıkta zurihe gidiyordum yılbası mevzuları gayet de seviyordum. ama kardesim amsterdama gidiyor ve aşiri şikayetci havanın kapalılığından. nasıl bir tatil gecirmek istediginize bagli ben dağlık ve soguk yerleri seviyorum. geçen kasım ukraynada donduk ama asıl zevki oydu bence aşiri soğukta içip ısınmak ayrı zevkli. drunk cherryler ühi *-*

buna göre giyinmek+1 buna göre de plan yapmak yeterli bence. mesela buz pistleri kuruluyorsa orda da gayet zevkli oluyor. hatta kar yağsa daha da güzel. türkiyedeki kar zevksiz oluyo çok şartları kötü ama avrupada keyifli bnce
  • ala09  (31.10.22 02:20:54)
ben de kisin gidip cok usudugumu hatirliyorum. okyanustan gelen nemli hava insanin icine isliyor.

  • antikadimag  (31.10.22 08:01:26)
Olmaz hocam. Ben birkaç sefer amsterdama gittim kışa da denk gelen oldu.

Donuyor insan.

Tavsiye etmem.
  • AlsterWasser  (31.10.22 09:36:20)
yani kar ocak gibi yağıyor diye hatırlıyorum. genelde esinti var zaten. sağlam bir mont kurtarır.

  • mikahakkinen  (31.10.22 09:41:50)
ben senelerce hollandada yasadim, bence mantikli olur... hollanda ne cok soguk olur ne sicak, muhtemelen 3 ile 15 derece arasinda bir hava olur, hava zaten cogunlukla kapali oluyor artik o biraz kismet

  • monicapp  (31.10.22 10:07:52)
2019 Aralıkta gitmiştim. Üşüyüp üşemediğimi, havanın nasıl olduğunu hatırlamıyorum ama şahsen baya mutluydum oradayken.

Bu senenin kasımında tekrarda İkinci defa gideceğim bir aksilik çıkmazsa eğer.
  • put it in your appropriate place  (31.10.22 10:55:00)
kasim sonu aralik basi ve ocak aylarinda olmak uzere 2 kez gittim amsterdam'a, ikisinde de gercekten cok cok usudum. amsterdam'in mevsimi bahar ve yaz basi bence. bir sonraki planim mayis haziran gibi gitmek (euro bize acirsa).

  • in vino veritas  (31.10.22 11:22:09)
Bence her zaman gidilir, geçen hafta oradaydım, sıcaklık 15 derece civarlarında geziyor, gece daha da soğuk oluyor, tek hanelere düşüyor. Ayrıca devamlı yağmur yağıyor, sokakta rahatça gezememe ihtimaliniz var

  • kimlanbu  (31.10.22 15:40:26)
Aralik - Subat arasinda Amsterdamda yasayanlar dahi Amsterdamdan kaciyor. Mumkunse Mayis - Eylul arasi ziyaret edin.
Detaya girersek, Amsterdam aralikta cok soguk olmaz ama ruzgar ve muhtemel yagmurla beraber hissedilen sicaklik rahatsiz edici hale geliyor. Disarida yapilabilecek aktiviteler kisitlaniyor dogal olarak. Kapali mekanlarda vakit geciririz derseniz o zaman mantikli. Toplu tasima agi yeterli olasim icin.
Cok fazla giymeye de gerek yok. T-shirt ustune polar, onun ustune su/ruzgar gecirmez yagmurluk ve botlar ile butun kisi geciriyorum. Opsiyonel olarak bere ve eldiven kullanabilirsiniz. Ruzgar sebebi ile semsiyeyi unutun.
  • whisky  (01.11.22 14:16:32)