PowerPoint Slaytını Ölçekleme

Merhaba sevgili kullanıcılar,

Bir etkinlik için, 9:16 ebatlarında bir .ppt sunumu istenmekte tarafımdan. Slayt boyutundan ne kadar kurcalarsam kurcalayayım, o ebatlarda ve dikey yönlendirmeli bir sunu dosyası elde edemiyorum.

Pavır Poirt'te çizdirecek bir dayıoğlu da olmadığı için sormak istedim, önerisi olan var mıdır bu boyutlandırma konusunda?

default ayarı o diye biliyorum. pc başında olmadığım için test edemiyorum.

  • buenosdias  (30.10.22 22:43:20)
design > slide size > custom slide size > orientation = portrait sececeksin hocam
slides size for kismi da widescreen'de kalsin

  • nibba  (30.10.22 22:47:06)
Yanıtlar için çok teşekkür ederim buenosdias ve nibba, ancak default ayar ile 16:9 geliyor. Özel slayt ayarlarında da 9:16 veya katlarını girince, dikey slayt hâlen yatay oluyor.

  • tel tokasini duzelten samuray  (30.10.22 22:59:59)
powerpoint hangi versiyon hocam? su an 2016'da test ettim hicbir sikinti yok

edit: hic olmadi benim test.pptx'i denesene

s6.dosya.tc
  • nibba  (30.10.22 23:02:10 ~ 23:07:05)
pardon ben 16x9 sandım. 9x16 yok sanıyodum ama şu linkte mümkün görünüyor.
graphicriver.net

  • buenosdias  (30.10.22 23:03:07)
@nibba, 2016'dan denedim, test dosyasında 9:16 tutuyor gibi. Teşekkür ederim. Biraz orantısız gibi oluyor ama galiba ihtiyacı karşılar gibi.

@buenosdias, fabrika ayarından direkt çevirme olsa en iyisi ama şablonlar da fena değilmiş. Ayrıca teşekkür ettim.
  • tel tokasini duzelten samuray  (30.10.22 23:18:26)
rica ederim, olculer tam olarak 9:16 = 19,05cm x 33,867cm. eger istedigin ozel bir olcu varsa cikartayim sana bir dosya daha

  • nibba  (30.10.22 23:23:58)