omuz ağrıtan mouse kullanımı için nasıl bir çözüm?

masa, sandalyemden yüksek olduğum için kolumu, dirseğimi dayadığım yerden sonra yukarıya kaldırmam gerekiyor, bu da omuz ağrısı yapıyor. mouse'u bazen dizime alınca rahatlıyorum ama bu da geçici bir çözüm tabii.

şu çözüm olur mu sizce: www.amazon.com.tr

yoksa, klavye ile mouse'u masanın altına koyacak bir çözüm mü bulmam lazım?

Saçma bi çözüm bence

  • birmilyonunvarmi  (27.10.22 21:15:30)
el ve parmak atelleri var.
bir de touchpad kullanmak daha iyi bir çözüm olabilir.

  • jimjim  (27.10.22 21:49:17)
Bütçe sıkıntısı yoksa kol ayarlı sandalye alsanız daha iyi olur.

Masanın boyutu, dik oturduğunuzda dirseğinizin yüksekliğinde olmalı. Yukarıda kalıyorsa zaten masada sıkıntı var onu da değiştirebilirsiniz. Çünkü o aparatı taksanız da yine kolunuz aynı seviyede kalkacak. tek fark destek olmuş olması.

Belki işe yarayabilir.. ama yaradığını anlamak için sandalyenin kol dayama yerine bir minder falan koyun deneyin. Ya da yanınıza idareten masa yüksekliğinde bir şey çekin kolunuzu onun üstüne koyun. Eğer rahat ederseniz o aparattan alın. Yok edemezseniz sorun masanın yüksekliği veya sandalyenin alçaklığı demektir.
  • ananiyimioguz  (27.10.22 22:34:52)