yemek yeme süreniz ne kadar?

öğün öğün yazabilirseniz sevinirim.

yemek yerken geçen süre mi yemek aralarındaki süre mi sorulan bilmiyorum ama,

kahvaltı yok uyanınca sadece double türk kahvesi ile saat 10 gibi güne başlama,

saat 14,00-15,00 gibi 5-10 dakikada tüketilen bir öğlen yemeği

saat 20,00 gibi de yine maksimum 10 dakikada yenen akşam yemeği, öğün araları ya da aburcubur vs yok, uzun yıllardır yalnız yaşadığım için evimdeyken masada yemek yeme aışkanlığım yok, bir servis tabağında kaç çeşit varsa hızlı bir şekilde tüketiyorum. aynı şekilde dışarıdan yemek söylemişsem bile 10 dakikayı geçmeden tüketip yemek işini bitiriyorum.

masada alkol yoksa uzun uzun yenen yemekler beni aşırı darlıyor.
  • hypathia  (27.10.22 19:32:52)
Kahvaltı min 1,5-2 saat. Akşam yemeği 10 dakika.

  • ruhen hastayim ben  (27.10.22 19:35:19)
8-10 dk biraz daha yavaş yemek isterim

  • freebird5406_2  (27.10.22 19:37:47)
Kahvaltı 5 dk
Öğle yemeği 8-10 dk
Akşam yemeği 10-15 dk
  • birmilyonunvarmi  (27.10.22 21:16:40)
Kahvaltı sıfır. Genelde sade kahve.
Öğle yemeği; 20 dk yemesi sürüyordur, muhabbet ederek vs.
Akşam çok değişiyor. Sık sık şirket yemeği oluyor. 2-3 saat en az.
Bugün mesela spor yaptım, protein tozu aldım. O kadar. Akşam yemeği yemedim.
Evde standart bir akşam yemeği yediğimde en az yarım saat sürüyordur.
Eşimle date night yapıyorsak yine 2-3 saat. Bar hopping yapıyorsak sabahlar olmasın. Bu yaşta hem de.
  • gabe h coud  (27.10.22 21:26:14)
sabah yemem. oglen 13 ya da 14 ya da deneylere baglı bazen 15 gibi yerim. az koyarım ama yavaş yiyiciyim min 30dk surer. akşam uşenirsem yemem uşenmezsem az bi şey yerim o da min 30dk, yavaş çignedigimden :D yemeklerimi hep tek yemeyi seviyorum çunku yemek yerken muhabbet eden insanlardan nefret ederim. olayı şenlik haline getirmeye gerek yok bana göre :D

  • e mice  (27.10.22 21:39:03)
kahvaltı:
haftaiçi 15 dakika peynir ekmek zeytin domates havuç vs.
haftasonu uzun uzun 1 saati aşkın kahvaltı tavada yumurta patates kızartması ekmek pizzası biber kızartma vs.

öğlen:
haftaiçi iş yerinde sulu yemek tablodt. yemek kötüyse dışarıda kuşkaş yiyorum.
haftasonu kahvaltıyı geç yaptığımız için öğle yemeği de sarkıyor ama genelde dışarda yerim

akşam:
haftaiçi evdeysem sulu yemek bilgisayar karşısında uzun uzun, dışardaysam fast food
hafta sonu da uzun uzun yerim
  • Hallegadola  (28.10.22 12:29:48 ~ 12:29:57)