[]

Göz sorunu, uyku sorunu ve başımın uyuşması

Sorunum gercekten ciddi. Yardim ederseniz cok sevinirim. Biraz uzun olacak ama yardimci olmak isteyenler lutfen sonuna kadar okusun.

Yaklasik 2,5 sene once sol gozluk camim diyagonal bir sekilde, kalin ama belli belirsiz bir sekilde cizildi. Tam da yeni degistirmistim camlari, bu yuzden 4-5 ay boyunca bu sekilde gozlugu kullandiktan sonra doktora gidip gozlugumu degistirdim ve o andan sonra dunyaya bir garip bakar oldum (o zaman da baslik acmistim "beynim uyusuyor" diye). Tekrar tekrar doktora gittim, 2 defa daha camlari degistirdim, bir doktor "yanlis olculmus" deyip numarayi degistirdi, o zaman biraz rahatladim ama sorunlarim hala devam ediyor. Tam bu ilk gozluk degistirdigim, bir garip baktigim donemde bir gun uyumaya calisirken başım resmen "tık" etti, bir sey atti gibi geldi orada. Tam da sol gozume yakin bir yerde, basimin sol tarafinda atti o tık. O gunden sonra uyku ihtiyacim cok artti. 10 saat uyku bana az geliyor, cok halsiz oluyorum. Bilgisayara cok bakinca gozlerim ama ozellikle de sol gozum agriyor ve basimin sol tarafi uyusuyor. Bu son 2 senelik surecte 4-5 kez goz doktoruna gittim, gozumde bir sorun olmadigini soylediler ama ben bu sikintilari neden yasiyor olabilirim? Ozellikle de başımın "tık etmesi", sol gozumun agrimasinin, uyku ihtiyacimin artmasinin sebebi gozlerim olabilir mi? Sol gozluk camini cizili sekilde aylarca kullandigim icin bu bende kalici bir hastalik birakir mi? Nasil kurtulacagim bu garip durumdan?

Cocukluktan beri gozleri cok yordum. Simdi ara ara disari bakip dinlendireyim diyorum ama goz sanki bilgisayara bakmaya adapte olmus ve eskiden bilgisayara bakarken agrirken simdi disari bakinca agri oluyor. Hele de birkac kez, gunduz uzaklara bakip gozumu dinlendirmek istedim ama gozlerim agridi, bakamadim (yani cogunlukla bakip dinlendirebiliyorum ama ilginc bir sekilde bakamadigim da oldu. Bu arada gunduz uzaklara bakmam iyi geliyor ama aksam bakmak hic fayda etmiyor. Sanirim yapay isiklar rahatsiz ediyor gozlerimk). Gecmis senelerde de tatile gittigimde ilk gun basim agrirdi, demek ki hep bilgisayara bakmaya alismis goz ve dogal hayata adapte olma suresiydi o bir gun. Ama en son bu tık etme olayi (sadece bir kere oldu ama kotu oldu bence) degistirdi gibi hissediyorum. Simdi gozlerimi dinlendiriyorum mesela arada ama goz hem "dogaya", hem bilgisayara bakmaya alisamadi mi nedir, gozlerim kanlaniyor, goz torbalarim kizariyor (bunu ilk defa yasadim, yasayani da duymamistim).

10 saat uyku az geliyor, kendimi az uykuya alistirayim deyince de birkac gun sonra tum vucut olarak gucsuz kalkiyorum, ayakta duramayip yatmak zorunda kaliyorum. Ozellikle aksam disari cikinca mekanlarin isiklarindan etkileniyor gozlerim ve bu 2 senede birkac kere simsek cakmasi gibi omurumdan bacagima uzanan bir sey hissettim. Bu uyku olayi bana cok gozle ilgiliymis gibi geliyor.

Basim uyusuyor diye eeg cektirdim, tam cekilemedi dedi gorevli ama raporda temiz cikti yaziyor sonuclar. Goz yasi damlalarinin da pek bir faydasi olmuyor.

Okul bitti. Okul sirasinda idare ediyordum uyku olayini ama simdi işe baslicam. 8-9 saatlik uyku bana yetmeyecek, işten cikmak zorunda kalicam diyr cok korkuyorum :(

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.