Ortaklığın giderilmesi davası hk

Merhaba arkadaşlar, dava bitti yerin satışı yapıldı. çok ortaklı bir dava fazla detay bilgimiz yok. uyaptan dosyaları inceliyorum.

hissedar var 104 tane, bu işe bakan 3 farklı avukat var biri bizim avukatımız

satış tutarını biliyorum.

bize düşecek miktarı hesaplayabilmek için nereye bakmam gerekiyor? bin tane dosya var eklenmiş davaya. çok cahilim affedin

satış masrafları, mahkeme giderleri vs düştükten sonra satış bedelini hisse oranınıza bölün. avukatınıza niye danışmıyorsunuz

  • paintov  (25.10.22 01:04:10)
geçen yıl bu zamanlar annemin dedesine ait iki adet tarla satıldı (annesinin babası). şimdi kaba hesap yapacağım. biri 355bin + kdv diğeri de 1.446bin + kdv ye satıldı. annemin payına torun hakkı olarak (36'da 1 pay) 50bin 30 lira düştü. (elbette bu benim hesabıma göre) vakıfbank'a havuz hesabına atıldı para. gidip alın dendi. 44.616,53 aldık. avukat ile anlaşmamız gereği %10 unu ona verdik. küsuratını sil. 40 bin para kaldı. yani %20si uçtu. bizim dosyada 307 mirasçı mevcuttu. (anneanne 9 kardeş, annemler 4. en az kardeş benim annemler. o da dede 32 yaşında vefat ettiğinden dolayı. kuzenleri arasında en az kardeş olanlar bunlar. 13 çocuğu olan dayısı var.)

1 tebligat olmuş 50 lira. masraflar eskisi gibi değil. oldukça ağır artık.
  • phonex  (25.10.22 01:43:40)