Fransa’da nerede kalınır?

Merhabalar,

1. Fransa’ya gidiyoruz, şehir merkezine 6-10km uzaklıktaki otellerde kalmak mı? Yoksa şehir merkexine 1.5 km uzaklıkta mı kalmak? Arada fiyat farkı yaklaşık 3000 farkediyor baktığım otellerde. Metro ağını kullansak çok pahalıya mı gelir?

2. Fransa’dan uyguna ne alabiliriz? Çanta, gözlük, elektronik, ayakkabı olabilir.

3. Covid 3. Aşısı olmuştuk 4. Aşıyı isterler mi?
Teşekkürler.

Başka tavsiyeler varsa açığız.

yani fransa da neresi paris mi cannes mı nice mi lyon mu koca ülke :)

  • basond  (24.10.22 20:29:30)
en son gittigimde her sehrin kendine ait kartı vardı. bizim istanbul kart gibi. simdi neresine gittiginizi bilmedigim icin ornek olarak o kartlar nispeten buyuk d&r tarzi kitapcilarda satiliyordu. belli bir sayida tramvay ve otobuse binise imkan veriyordu.

www.france.fr
  • evimin paspasi  (24.10.22 20:59:24 ~ 21:01:18)
Nereye gidiyorsunuz +1

Ilk sorunuza cevap çok acayip değişebilir. Şehir merkezine araba ile girilemeyen yerler var, arabasız hiçbir şey yapilamayacak yerler var. Metro ağı dediğinize göre paris diye tahmin ediyorum. Eğer paris'se nerede kalacaginiz önemli. Ben paris'te kalmadim, paris'in dışında kalıp metro ile gittim hep. Tatil icin olduğu için çok rush houra dusmezseniz cok paris'te olmaya gerek yok, dışındaki yerlerde kalinimabilir.

Biraz daha bilgi verirseniz tavsiyelerim olur.

Bu arada covid önlemleri kalkti.
Uygun olarak da Türkiye'de uretilmeyip yurtdışında üretilen ne varsa daha uyguna alirsiniz. En basiti airfry bile daha ucuz...
  • logisticsmanager  (24.10.22 21:09:43)
Çok pardon Paris’e gidiyoruz

  • esinikaybetmiscorap.  (24.10.22 22:08:25)
1 cok farketmez bence 1.5 km uzakta olmak ile 6-10 km uzakta olmak eger o uzakta olan tren duragina yakinsa... haftalik akbil alirsiniz 22.80 filan fiyati, istediginiz yere sinirsiz seyahat edebilirsiniz...

burada soyle bir fark olabilir, ne yonde, yani hangi kasaba'da yahut banliyode olacak bu uzak olan otel... o bolgenin sizi ne kadar memnun edecegi ile ilgili sorunlar olabilir, sonucta kirk yilin basinda bir tatil yaparken biraz daha az cirkin bir yer tercih etmek isteyebilirsiniz...

2 hicbir fikrim yok, ama lojiktikci amcaya katiliyorum

3 oyle bir sinirlama kalmadi bildigim kadariyla...
  • hewit  (24.10.22 22:25:14)
1. Metronun olduğu her yerde kalabilirsiniz. Bizn montreuil isimli banliyödeki ibis hotelde kaldık, şehir merkezine git gel yaptık, çok sorun olmadı.

2. Fiyatlar TR ile aynı düzeyde döviz çok yüksek çünkü.

3. Önlemler kalktı.
  • but that was just a dream  (25.10.22 00:40:33)