Güntekin Onay Ne Kadar Maaş Alıyordur?

Soru bu kadar.

200bin ay.

  • nuisance  (24.10.22 14:44:15)
televizyonun bordrosunda maaşlı çalışıyorsa aylık 80-90 brüt

  • gabe h coud  (24.10.22 14:54:25)
250-300 bin en az. Brut 80 bine calismazdim ben guntekin onay olsam.

  • baldur2  (24.10.22 14:58:56)
"Bitir demediniz mi lan" dedikten sonra 20bin+sodexo+full İstanbul kart veriyolardır.

  • Gebeş kaplumbağası  (24.10.22 15:03:18)
arkadaşlar, sektörde yönetici olarak çalışmış olmasam tamam haklısınız diyeceğim de, o kadar gelen her bilgiyle default dalga geçme eğilimindesiniz ki, doğru bilgi gelince bile farkına varamıyorsunuz.

sektörde bu iş tahmin edeceğiniz üzere 2 şekilde yapılır: maaşla ve serbest çalışan olarak makbuz veya faturayla. (ya da producer altında bir şirketle tv anlaşmasıyla, her zaman olan bir şey değil)

tv'de gördüğünüz insanların çok büyük kısmı maaşla çalışır ve maaşlar beyaz yaka yönetici maaşı kadardır. fazlası değil. yan hakları olur. takım elbise vs gelir. kendi monetize ettiği durumları olur, reklam vs geliri olabilir ama maaş dediyseniz budur.

maaşla değil serbest çalışansanız makbuz kesersiniz, fatura kesersiniz ama oyuncu/producer gibi bir konumda olmalısınız. bazı çok bilinen yarışma programı sunucuları makbuz keser. çünkü bu kişiler bir çok projede çalışır. kanallar üstüdür. tercih edilen sinema oyuncusudur, vs. ama böyle bir durumda altı ay sonra unutulursanız, e ssk, emekli maaşı diye ağlar durursunuz. risklidir. bunun içindir ki, 80-90 süresiz sözleşmeli maaş, aylık 400k sm makbuzundan iyidir.

dalga geçiyorsunuz ama maaşla çalışıyorsa, tvlerin büyük kısmında yemekhane var, eğer o da yoksa ticket da alıyordur :)

bu arada, maaşı şimdi çalıştığım yeri düşünüp, bir tık fazla yazmış olabilirim. benim çalıştığım yerde güntekin gibi kişiler, beyaz yaka departman yöneticisinden (direktör) az ama müdürden fazla maaş alıyorlardı.
  • gabe h coud  (24.10.22 15:52:34 ~ 16:30:06)