Glutensiz beslenen misafir

Bir arkadaşım ve arkadaşı misafirim olacaklar 3 gün. Arkadaşın arkadaşı glutene alerjikmiş. Ne yemek hazırlanır ki? Ne yer bu arkadaş acaba?

Teşekkürler

Pirinç pilavı (şehriyesiz), et ve tavuk yemekleri (köfte yapılacaksa ekmeksiz yapın), balık, sebze yemekleri, yoğurt, salata, hepsi olur. Un, ekmek ve türevleri olmayacak. Çok kısıtlı değil yani menü seçenekleri, unlu ürünler, bulgur pilavı ve makarna yapmayın yeter. Gerçi glutensiz ekmek ve makarna satılıyor artık her yerde ama her glutensiz ürün güzel olmuyor.

  • opucuk baligi  (23.10.22 20:53:27)
Nohut, kuru fasulye, börülce, barbunya, balık...
Yemeklere bulgur eklemeyin.

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (23.10.22 21:05:50)
Arpa ve bugday icermeyen her sey olur. Migrosta falan glutensiz ekmek de var gerekirse. bi de yemeklere katilan her turlu sos turevi seylere de dikkat etmek lazim. Cogu katki urunlerinde de gluten olabiliyor. Salata sosu mesela, kivamini artirmak icin kullaniyorlar. O yuzden ne kadar sade olursa o kadar iyi.

  • icim urperiyor  (24.10.22 01:05:25)