Beynin arka planda çalışması

Merhabalar. Sık yaşadığım bir durum hakkında soru sormak istiyorum. Bazen bir konuyla ilgili o an aklıma gelmeyen önemli şeyler daha sonra bir anda aklıma geliyor. Dr House gibi. Son yaşadığım olayı paylaşayım. Boyanması gereken iki malzeme var. Bunların boya kodları farklı. Ama boyandıktan sonra renkler birbirine çok yakındı. Daha sonra bir anda "bunlar neredeyse aynı renk ama kodlar farklıydı, nasıl ayırt edilecek" sorusu geldi aklıma. Sanki beynim kendi kendine arka planda çalışmış ve önemli bir durumu benimle paylaşmış gibiydi. Size de böyle şeyler oluyor mu?

Evet oluyor
Genelde beynin boş olduğu aslında birsey düşünmediğin anda takıldığın bir konu yada sorun için insan aydınlanma yaşayıp çözüm buluyor

  • horizon  (23.10.22 14:18:53)
Çalışmaması sıkıntı hocam.

  • thatisthedoctor  (23.10.22 15:20:50)
oluyor, normal.

hatta birçok bilimadamı büyük keşiflerini buna benzer şekillerde yaptıklarını söylerler.
  • orpheus  (23.10.22 15:27:13)