Yurtdışından alınmış telefonu pasaporta kaydettirme

Tam iphone 14pro max almak isterken host bir arkadaşın yurtdisindan alip getirdigini öğrendim. Fiyat olarak şu an apple sitesinde satilandan cok cok iyi bi fiyatta. Ama bu pasaporta işletme, açtırma işleri nasıl oluyor hic bilmiyorum.
Biraz arastirdigimda pasaporta isleten kisi ile telefonu kullacak olan kisinin hattinin ayni kisi olmasi gerektigi falan yazıyor. Yeni duzenlemenin de 1 kasımdan sonra yürürlüğe girecegi söyleniyor.
Isin icinden bir turlu cikamadim. Son zamanlarda yurtdisindan telefon getirten ve pasaporta isleten kullanan var midir? Ayrıca pasaport sahibi ile telefonu kullanacak kisinin ayni olmamasi durumu bir sekilde halledilemez mi?
Simdiden tesekkurler.

hat sahibinin adina kayitli olmasi kurali bildigim kadariyla birkac yildir var zaten.

yurtdisina cikip gelmeniz gerekiyor, sonrasinda edevletten kendi uzerinize kayit ettirebilirsiniz.
  • do you remember me  (22.10.22 04:19:54)
Hat sahibi - kayıtlı kişi aynı olacak, başka hat kullanılamaz. 3 yıl sonra bu kural düşer (değişmiş olabilir)

  • uvcray  (22.10.22 05:12:05)
Bu kural birkaç yıldır var ayrıca

  • uvcray  (22.10.22 05:12:35)
Getiren kişi kendi pasaportuna kaydederse kullanılacak sim kartı onun adına çıkartılmış sim kart olması gerektiği söyleniyor ve 3 yıl aynı sim kart sahibiyle devam etmesi lazım,

Nasıl aşılır dayın amcan getirmiştir onun pasaportu boştur kayıt edilir üzerine sim kart çıkartılır kullanılır.(genellikle güven problemi olur kötü olursunuz)

Nasıl aşılır ürünü sizin üzerinize kayıtlıdır satmak istediniz alıcıyı tanımıyorsunuz sizin adınıza olan sim kartı telefonla beraber vereceksiniz

(Kolay kolay bu saçmalığın altına ancak maddi olarak denize düşmüş yılana sarılanlarda görülebilir)

Host arkadaşın ucuza getirdiğini düşünmüyorum seni aşırı derecede seven biri değilse üzerinden 10 bin TL kadar kazanacağına eminim hem suya sabuna dokunmadan

Bu bilgileri size ücretsiz şekilde veriyorum.
  • Gebeş kaplumbağası  (22.10.22 13:47:17)
O ucuza getirmemis olsa bile su an almak istedigim fiyattan cok cok asagida kaliyor yine de. Ama pasaporta isletme ve hat olaylari çetrefilli oluyor bi sekilde aşmak isteyince belli ki. Tskler herkese

  • chanandler bong  (22.10.22 14:40:58)