bir araç içinde bulunması gereken eşyalar nelerdir?

torpitoda ne taşırsınız? Şu ürün çok kaliteli ya da olmazsa olmazım dediğiniz bir şey var mı?

örn: şu marka araç kokusu ya da gözlük tutacağı vs

Powerbank, şemsiye, soda açacağı, kalem ve not defteri, dedorant, dezenfektan

  • efruz  (21.10.22 23:35:43)
El feneri
Elektrikli pompa
Takviye kablosu
Uyarı levhası
İlk Yardım seti
Yangın tüpü
Su
Yedek ayakkabı/tshirt
  • emfuzi  (22.10.22 00:02:43)
powerbank araçta bırakılmaz. özellikle yazın patlama ihtimali yüksektir. aynı şekilde deodrantın da patlama ihtimali vardır.

yazılanlar dışında
temiz bez(ler),
numaralık (cama yapıştırmak için),
sopa,
usb şarj kablosu,
sigorta seti (çok fazla olmasına gerek yok. her sigortadan 1-2 tane olsa yeter),
kağıt sabun,
çakmaklık şarj kiti (philips marka),
obd2 cihazı (cep telefonundan arabanın hatalarını okuyabilmek için),

aklıma gelenler bunlar.
  • false pretension  (22.10.22 00:42:02 ~ 18:52:54)
powerbank, tablet, telefon gibi bataryalı cihazları araç içinde bırakmayın patlayıp yangın çıkarma ihtimalleri vardır.

ben sopa yerine biber gazı tutuyorum araçta.
bagajda iki tane katlanır sandalye.
temiz bez.
çift taraflı bant
lastik şişirme pompası elektrikli
  • durbidakka  (22.10.22 11:10:01)
Benim arabada

Kafa lambası,
El feneri,
2 piknik sandalyesi,
Cam suyu,
1,5 litrelik pet şişe su
Temizlik bezleri
Kağıt havlu,
Kağıt mendil
telefon tutucu
telefon numaralığı
usb şarj kablosu
sabun
Plastik kar zinciri,
Lastik tamir, şişirme kiti,
Tek kullanımlık yağmurluk
Şemsiye
Termal battaniye
İş eldiveni,
Araç yıkama fırçası,
Birkaç, kutu bira ya da kola alacak büyüklükte bir strafor kutu,
3 adet kaza dosyası (içinde ehliyet, ruhsat, zorunlu taşıt ve kasko sigorta poliçe fotokopileri, kaza tespit tutanağı ve kalem var)

Bir de uzun yola gidiyosam ve bagajda ya da arka koltukta yer varsa çadırıyla, matıyla, sırt çantamı alırım ki, deprem çantası işlevi de gören bi sırt çantası o. dağ başında 10 gün rahat yaşayabilirim onunla.
  • Mirket  (22.10.22 12:54:29 ~ 13:02:06)