Fitness yerine Yüzmeye gitmek?

ben kilo kontrolü için senede birkaç ay fitnessa gidip toparlayıp sene boyu normal takılmaya devam ediyordum. pandomim ve düzen olmamasından dolayı 2-3 senedir gidemedim ancak şimdi bir düzene girmişken bu sefer düzenli ve sürekli bi yere başlamayı düşünüyorum. fakat salonda da aşırı sıkılıyorum. 3 gün salon yerine 3-4 gün yüzmeye gitsem istediğim kilo ve sıkılaşma verimini alır mıyım? yüzücü arkadaşlar beni aydınlatabilir mi? düzenli yüzmek o kadar etki ediyor mu gerçekten vücuda. Tek beklentim düzgün lömbür lümbür olmayan bir vicüt.

Haftada 4 kez yuzmeye gidiyordum ve inanilmaz faydali bir spor. Şişmek istemiyorsun zaten, beklentin icin cok uygun ki ciddi miktarda kas da yaparsin zaten.

  • ahm1  (21.10.22 21:58:48 ~ 21:59:54)
salona gitmek cok igrenc bence havuz&yuzmek iyi. bi suredir bunun kavgasini verdim ve havuda karar kildim kesinlikle salondan bin kat zevkli

  • ala09  (21.10.22 22:01:10)
Profesyonel yüzücü vücuduna bakıp sadece yüzerek yaptığını zannediyorsaniz yanilirsiniz. Ilk olarak bun
Kilo vermek ile salona gitmenin ya da yüzmenin tek alakası kalori yakmak. Yüzme kardiyo olduğundan tabiki salonda ağırlıktan daha çok kalori yakarsınız. Bu da kilo vermenize yarar.

Bu arada yüzücülerin yüzerek vücut yaptığını falan sanan varsa;
Mark spitz

Sadece yüzerek anca bu kadar vücut olur. Amacınız buysa yüzün, diyet yapın o kadar

Salondan ne beklediğinize bağlı. Ben spor salonuna güç antrenmanı için gittiğim için ne yüzme ne başka bir şey yerini doldurur.

Siz sırf kilo vermek istiyorsunuz, zaten bu soruyu sorduğunuza göre güç antrenmanı vs alakaniz yok, spor salonundan 5-6 farklı makinede takilacaginiza amacınız kilo vermede daha mantıklı olacak yüzmeye girmeniz iyi olabilir.

Bence amacı kilo vermek isteyen herkes yüzmeye falan gitsin, salon da bizlere kalsın:)
  • logisticsmanager  (21.10.22 22:13:00)
@logisticsmanager

verdiğiniz örnek çok iyi. gerçekten maksimum bu vücudu isterim. düzgün ve sıkı.
  • vaveylababa  (22.10.22 00:10:00)
@logisticsmanager örneği çok iyi. ben de toplayayım diye hayvan gibi yüzüyordum. Vücut güzel sıkılaşıyor, şekilleniyor; fakat kısa kaslar yok oluyor. Üst kol kaslarım eridi, inceldi. Şu an ağırlık antremanıyla eski haline döndürmeye çalışıyorum.

  • adivar  (22.10.22 11:24:23)