amerika'dan iphone getirme - Yardım

Selam,

Amerika'dan 2 tane iphone getirip türkiye'de 2sini de kullanmak istiyorum. 1 kişi gidip gelecegim. bu telefonun pasaporta işlenmesi, burda kırılması vs. olayı nedir?

2 telefon getirip 2sini de kullanabilir miyim?

Bir de eger biliyorsanız; iphone abd'den tahmini kac dolara temin edebilirim.

teşekkürler.

PS: Telefonların dillerini Türkçe yapabilir miyim?

trye girdikten 1 ay içersiinde herhangi bir turkcell vodafone vs bayisine gidip kayıt ettiriyorsnuz, 1 pasaporta sadece 1 telefon kayıt edilebiliyor, digerini baskasına yaptırmak zorundasınız, bir tanıdık arkadas vs..

telefonun kırılmasını internette bile detaylı gosteriyorlar ama ugrasamam vs derseniz telefoncular yapar, dilide türkce eklerler.

fiyat, hangisini istediginize baglı, genelde kontratlı satıyor at&t ama elektronik marketlerde falan var veya gvenirseniz iyi bi arastırmayla ebayden b ile alabilirsiniz.
  • little miss sunshinee  (21.06.10 01:34:34)
sim lock varsa kıramazsınız diye heryerde yazıyorlar son firmwire ile ancak ipod olarak kullanabilirmişsiniz. önce kırılabilirliğini bekleyin/araştırın yoksa elinizde kalır

  • buffy de vampir sayilir  (21.06.10 02:29:49)
at&t simlock için en çok zorlayanı ve kanırtanı diye biliyorum.

aylardır iphone'u sadece oyun için kullananlar var.
  • erobur  (21.06.10 02:57:28)
iphone 4 geliyor. o yuzden iphone 3GS ve 4 icin unlock (sim kilidini kirma) iphone 4 cikinca yayinlanacak.

iki tane iphone 4 getirip kendininkini kaydettirir digerini donanimhaberden birine 50-100tl arasi kaydettirirsin. fiyatlar;

store.apple.com
  • erich  (21.06.10 04:08:08)
pasaporta kayıt hakkı 2 yılda 1 telefona düştüğü için kankan bile olsa pasaportunu kimse vermeyecektir. o 50-100 tl ye satanlara da pek inanmıyorum bir arkadaşımıza lazım oldu yaptıracak kimseyi bulamadık.

  • ozdek  (21.06.10 09:29:25)