Hesaptaki dolar ve euro'nun değer kaybını önlemek

TL değer kaybediyor diye tüm parayı dolar ve euro'ya çevirdik ama onlar da kendi enflasyonlarından dolayı değer kaybına uğruyor. Türk bankaları dövize neredeyse hiç faiz vermiyor. Bu paraların değer kaybını engellemek için ne yapmak gerekir?

yatırım yapman gerekir. hisse senedi, emtia, emlak vs bunların hepsi birer yatırımdır.

  • roket adam  (20.10.22 18:43:29)
Kripto borsalarda vadeli hesap açmak düşüncesi

  • Gebeş kaplumbağası  (20.10.22 18:51:06)
Dolar olarak kalsın ama faiz de getirsin diyorsun anladığım kadarıyla.
Eğer uzun vadede bu paraya ihtiyacın olduğunu düşünmüyorsan eurobond alabilirsin.
Diğer bankalarda da vardır da ben İş bankası özelinde anlatayım.
İş bankasına döviz hesabı açıp, dolar veya euro yatır.
İş mobil'den yatırım hesabı aç.
İş bankası internet şubesinden hesabına gir. Yatırım ve eurobond de. Çıkanlardan birini seç. Paranı yatır.
1 eurobond yaklaşık 1000 dolar civarıdır. Kısa sürelerde fiyatı hareketlidir. Uzun sürede iyi kazandırır.
  • Mirket  (20.10.22 18:51:11)
eurobond alabilirsin

  • tchuck  (20.10.22 19:00:09)
KKM

  • ankarakecisi  (20.10.22 20:51:50)
enflasyona karsi korumali yatirim arastirin.
Emlak, arsa vs iyi secenekler ama alim satimi zor.

  • soulforge d  (20.10.22 21:57:08)
ben de eurobond tavsiye ederim. genelde 6 ayda bir kupon ödemesi oluyor. farklı vade tarihleri olan farklı eurobondlar alabilirsin

  • yüzyıllık yalnızlık  (20.10.22 23:08:57)
dogrudan o para cinsinde yatirim yapmak istiyorsan: eurobond.
tekrar TL'ye cevireceksen alternatifler cok: borsa, fon vs.
eurobond almaya karar verirsen detayli bilgi verebilirim.
  • bay b  (21.10.22 09:10:03)