Kredi sorusu

Diyelim ki yüksek faizli bir kredim var ben daha düşük faiz ile kredi veren başka bankaya gidip bu borcumu siz kapatın sizden kredi çekeyim diyebiliyor muyum?

normal kredilerde diyebiliyorsun. ev araba kredilerini bilmiyorum.

  • ekinuzbay  (20.10.22 15:53:38)
Bireysel kredi için hayır. Hiçbir banka senin yerine gidip başka bankadaki borcu ödeyemez, krediyi kapatamaz.
Süreç şöyle işler sen bankaya gidersin dış borç yapılandırma kredisi istiyorum dersin, onlar bakar profilin uygunsa sana krediyi verir sen kapatırsın. Kapatmazsan senden parayı isteyemez, sana dava açamaz ama bir daha kredi vermeyebilir

  • gokank4  (20.10.22 21:09:02)
Arkadaşım yaptı diye hatırlıyorum.
2-3 bankada kredisi vardı. Başka bir bankaya gidip hepsini bir bankada tek bir krediye toplayacak şekilde düzenledi.
Yeni kredi çektiği banka parayı onun hesabına değil, direkt borçlu olduğu bankalardaki hesaplarına göndermişti.

Ben de yıllar önce bir banka kredisini buna benzer şekilde taşımıştım. Daha iyi bir faiz oranı bulmuştum. Kredi çekme amacımı bankacıya anlattım. Gelen parayla gidip diğer krediyi kapattım. O krediyi kapattığıma dair dekont istemişti, gönderdim.
  • michael_knight  (20.10.22 23:42:43)
Evet, dersiniz.

Sadece vade ve faiz, her bankada farklıdır. Tek tek arayın, görüşün.
  • alfired  (21.10.22 02:05:03)