[]

excel dosyalarını hangi buluta atayım

yaklaşık 200 tane excel dosyası var

şu an microsoft onedrive ile google drive arasındayım.. arada bakmak lazım olabiliyor


 
Excel dosya biçimi, yani *.xlsx Microsoft'un Office ürününe ait, OneDrive üzerine yüklerseniz düzenlerken herhangi bir biçimlendirme kaybınız olmaz. Google Drive'a yüklerseniz de üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz ama Google o dosyaları kendi formatına (Google Sheet) çevirdiğinden düzenlemek istediğinizde bazen tablo kayar, paragraf kayar, çok küçük de olsa biçimlendirme hataları oluşabilir.


  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (20.10.22 12:44:11) 
teşekkürler @zaman... excel 2007 ile onedrive bağlanmıyormuş bağlamanın senkron olmasının bir yolu var mıdır?


  • yirmibesonbes  (20.10.22 19:23:52) 
Sürüm çok eski olduğundan program içerisinden direkt bağlantı mümkün değil, ancak gerek de yok. Zira Siz OneDrive'a karar verdiyseniz bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra zaten OneDrive diye yerel bir klasör oluşturacaktır. Tüm arşivinizi bu klasöre atmanız yeterlidir. Klasördeki bir dosyada yapacağınız herhangi bir değişiklik internete bağlı olduğunuz sürece (Excel sürümünden bağımsız olarak) hem bulutta, hem de yerelde anında güncellenecektir.


  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (20.10.22 20:03:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.