Hesaba döviz yatirmak

Turkiyedeki hesabıma çok değil ama 10bin euro gibi bir para yatırırsam banka bundan açıklama ister mı, şüpheli işlem olarak görülür mu acaba? -- açıklamam belli,yurtdisinda kazandığım maaşı tr hesabıma aktaracagim ama bir sıkıntı oluşur mu bilmiyorum--

istemez, burası türkiye rahat ol.

  • malheiros  (19.10.22 17:28:01)
bankasına göre değişiyor. geçen gün hsbc 130 euro parayı almadı elden bir ton açıklama belge vs istediler. sıkıntı olacağını sanmam ama belge isteyebilirler (bordro gibi mesela)

  • roket adam  (19.10.22 17:38:41)
Daha once doviz isleminiz yoksa isterler.
En sorunlusu hsbc, digerleri nisbeten daha sorunsuz.

  • Bu yol nereye gider bilmem ama yürüyorum işte  (19.10.22 18:31:35)
Bir ay önce İş bankasına yatırdım. Hiçbir şey sormadılar.

Yıllar önce TEB'e belge gösteremediğim için kabul etmemişlerdi.
  • Mirket  (19.10.22 19:00:41)
Diğer bankaları bilmiyorum ama garanti, iş, yapı kredi, finansbank'ta hiçbir döviz girişinde sorun yaşamadım.

  • iwasbornonamountainside  (19.10.22 19:14:03)
varlık barışı var eğer çok korkuyorsan onu yaparsın %2 vergi ile sokarsın. Ki açıklaman da var zaten.

www.resmigazete.gov.tr
  • nhk ni youkosu  (19.10.22 19:15:57)
Muhtemelen parayı yatırdığınız şube sizi arayıp efendim kur korumalı mevduata katılmak ister misiniz, paranız değer kaybetmez efenim diye darlar o kadar. Geçen başıma geldi.

  • uvcray  (19.10.22 21:48:54 ~ 21:49:36)
eğer etf yapacaksınız problem olacağını sanmıyorum şahsen ama eft yapacaksınız kişisel görüşüm açıklamada maaş birikim veya benzer ifade yazarsınız.

elden yatırmak problem olur mu bilmiyorum.
  • put it in your appropriate place  (19.10.22 22:56:39)
Paranın kaynağı hakkında sorun çıkmaz ama bazı bankalar efektiflerin hesaplarda bulunmasını istemiyor mb bankası baskısı yüzünden.

  • dream  (07.01.24 15:30:56)
HSBC, swift ve EFT'de istemiyor ama elden yatırmada kesinlikle belge istiyor.

Geçen haftaki bilgi.
  • Mirket  (07.01.24 15:41:17)