[]

yine yeniden bir kira zammı sorusu + imza meselesi

Beşiktaş'ta bir kiralık daire.
-1, konum iyi ama rutubet sorunu var.

4. yılımız başlayacak.
ve biz 8 ay sonra zaten başka bir şehre taşınıyoruz.


bu yıl yüzde 25 yerine ev sahibimiz yüzde 50 artış yapmak istedi. aslında zaten evden çıkacağımız için, yüzde 25'ten fazla ödemek istemiyorduk. fakat yüzde 50'yi kabul ettik.

ne diyorsunuz? iyi mi etmişiz yoksa gereksiz iyi niyet mi?

+

ev sahibi gerçekten bu yaz çıkacağımıza dair bir imza almak istiyor. bu konuda dikkat etmemiz gereken bir şeyler var mı?

 
Bence iyi etmişsiniz.
Yüzde 25'in iyi olduğunu düşünmüyorum. ayni şekilde "çevrede 3 kati lira oldu çıkın evimden lan ya da 3 katini verin" diyenlerin iyi olmadığını düşündüğüm gibi.

  • logisticsmanager  (19.10.22 17:14:39) 
gereksiz... 8 ay sonra taşınmadınız diyelim, üzerinize gereksiz bir %25 almışsınız, önümüzdeki sene de kira artış zamanı tuik enf. %60 açıklanırsa, o %25 size %100 olarak etkimiş olacak.


  • malheiros  (19.10.22 17:25:37) 
gereksiz değil. "nasıl olsa gidecektik, nasıl olsa dava uzun sürer" gibi yaklaşımlar doğru değil. birçok kiracı şu anki durumu suistimal ediyor. kiracıların bu tavırlarından dolayı en sahipleri de önlem alacaktır. örneğin 8 ay sonra ev kiralayacakken ev sahipleri birçok şart öne sürebilir. bu tavırlar uzun vadede kiracılara olumsuz olarak döner.


  • nick bulamadim  (19.10.22 18:28:01) 
Bu durumda iyi ya da kötü bir şey yok. O yasal oranın üstünde artış alabildiği için karlı, siz de enflasyonun yarısı kadar artış yaptığınız, yani kiranız ucuzladığı için kardasınız. Bence şu aşamada tahliye taahhütnamesi vermeniz için hiçbir neden yok. Sadece evden çıkacağınızı sözleşmede yazan süre kadar öncesinden bildirin yeterli. Garantici olmak istiyorsanız bildirim zamanında taahhütname imzalar, bir kopyasını da onun imzasıyla kendinize alırsınız, çıkacağınıza dair zamanında yasal bildirim yaptığınıza dair kanıt olur.


  • mikro patlama  (19.10.22 23:48:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.