kredi karti, ekstre sorusu

bu ayki ekstrem kesildi, tutari diyelim 9 bin tl. bu aya ait ekstrenin icinde bir alisverise ait iade de bin tl tutarinda. ekstre kesildikten sonra karta iade ediliyor. ekstreyi yine 9 bin olarak mi odeyecegiz, iade edilen tutar diger ayki ekstreden mi dusulecek? simdiden tesekkurler.

kart kesildikten sonra iade gelirse bir sonraki ay bin tl eksik ödeyeceksiniz. yine 9 bin ödeyeceksiniz.

kart kesilmeden önce gelirse 8 bin tl ödeyeceksiniz. bin tl direkt düşecek.
  • drako  (19.10.22 13:18:25)
kalan hesap özeti borcu yazar.

kesildikten sonra da iade olsa 1000 tl eksik ödersiniz benim bildiğim. sonuçta iade demek karta nakit yatırmakla aynı şey.
  • jelly bear  (19.10.22 14:02:52)
jelly bear +1

Hesap kesildikten sonra ödeme tarihine kadar iade gelirse kredi kartı bilgilerinde
Ekstre borcu: 9 bin
Kalan ekstre borcu: 8 bin
olur ve 8 bin lira ödersin.
  • cek  (19.10.22 14:38:16)
Önemli olan ekstredeki dönem borcu değil, son ekstreden kalan dönem borcu, eğer bir harcamanız iade olarak gelirse, güncel dönem borcu düşer aynı şekilde kalan ekstre borcu kısmı da düşer, bir nevi kısmi ödeme gibi işler o iade.

Mobil uygulama varsa oradan bakarsanız görebilirsiniz ne kadar ödeyeceğinizi.
  • solo  (19.10.22 14:50:07 ~ 14:50:29)
odeme yapmak istedigimde borcu bin tl yatirilmis gibi eksik olarak gosterdi dediginiz gibi. cok tesekkurler.

  • murakami  (19.10.22 23:42:49)