su arıtma abonelik

güncel durumu da öğrenmek adına yeni duyuru açıyorum.
abonelik sistemiyle arıtma cihazı kullanan var mı, kimden nerden alıyorsunuz, memnun musunuz, fiyatlar nasıl vs?
bir arkadaş arçelik'te var demişti ama doğrudan bu işi yapanlar da var anladığım kadarıyla.

su arıtma kullananlar daha iyi cevaplayacaktır ama geçen bir videoya denk geldim. ters ozmoz sistemiyle 1 sürahi su elde edebilmek için 1 kova su atık olarak atılıyor. Bana bu nedenle su arıtma pek mantıklı gelmedi.

  • Northern Mariner  (19.10.22 15:17:08)
Arçelik epey pahalı bir abonelik sistemi sunuyor. Artısı sen hiç ilgilenmiyorsun onlar senin yerine kurulum periyodik bakım her şeyi hallediyorlar. Arıtma sistemini ben kendim internetten alıp kendim kurdum. Filtre değişimlerinide yine internetten alıp kendim yapıyorum.Su sarfiyatına gelince bu işin doğasında var. Suyu çok ince delikleri olan bir filtreden geçmeye zorluyorsun geçebilenleri içiyorsun geçemeyen kısımda epey fazla bunları atıyorsun. Maliyet açısından bu sarfiyata rağmen çok çok avantajlı ancak doğa ile ilgili hassasiyetler ayrı bir mesele

  • dreamsandcolours  (19.10.22 16:26:34)