Alerji hk.

sanırım 2 ay önce aldığımız köpeğimize alerjim var, bu durum beni inanılmaz üzüyor ve geceleri fenalık basıyor.

çok yoğun bir alerji değil, yalnızca burun tıkanıklığı yapıyor. ondan da otrivinle kurtulabiliyorum aslında ama uzun süreli otrivin kullanımı kötü sonuçlara yol açıyor tabi.

şimdi gece yatarken fenalık bastığı için yazıyorum.

birden fzla rahatsızlığım var;
10 yıl önce deviasyonum vardı, ameliyat oldum. asla müthiş bir nefes alışverişim olmadı aslında.
sinüzitim var.

şimdi bir de bu alerji işi devreye girince kendimi hepten kötü hissetmeye başladım.

cuma günü önce bi alerji testi yaptırıp ardından kulak burun boğaza gitmeyi düşünüyorum.
son günler ciğerlerim de dolu dolu, hışırtılı sürekli. (alerjiye bağlı mıdır, yoksa bi soğuk algınlığı mıdır bilemedim)

onun öncesinde siz ne tavsiye edersiniz?
akşamları yatmadan önce zyxt miydi neydi bi alerji ilacı içiyorum.
sinüslerim için ne önerirsiniz? (hatta istanbulda bir doktor önerebilir misiniz, sinüslerimi boşaltmak istiyorum, yıllardır bu problemle boğuşuyorum)

alerji için ne önerirsiniz? yattığım odaya dyson'ın hava temizleyicisini almanın bir faydasını görür müyüm?

genel olarak beni rahatlatacak sözleriniz var mıdır?
biraz kendimi kötü hissettim çünkü, belki 15 yıl bizimle olacak köpeğimiz, ben sürekli böyle yaşayamam. bunu daha iyiye götürecek yöntemler var mıdır tıpta?

bu dedikleriniz evde kedi kopek oldugu surece asla gecmez. alerji asisi oluyor ama onu da surekli tekrarlamak gerekiyor sanirim. evde kedi kopegi olup alerjisi olanlara yapiyorlar asiyi bazen

  • oscar  (19.10.22 08:37:24)
Yapılacak işler listesini şöyle dizgile bence.

1. Otrivin derhal çöpe atılacak.
2. KBB'ye gidilecek.

sonrası sonra düşünülecek.
  • Mirket  (19.10.22 10:23:36)