zoom kaydını youtube videosu eylemek

arkadaşlar. düzenli yaptığımız zoom üzerinden dersler var. bunlarda konuşmacılar kameralarını açıyor, arada da ekran paylaşıyorlar.

bu dersler yaklaşık 45dk 1saat arası. bunları youtube'a yüklemek istiyoruz.

eli yüzü düzgün, kaliteli olması için neler gerekir. ders verenlerin mikrofon alması gerekir mi? yoksa yalnızca videonun sesinin mixlenmesi yeterli mi? zoom'da ya da başka yerde ne tür ayarlar yapmak gerekir?

çok eski değilse eğer bilgisayarların kendi mikrofonları yeterli oluyor aslında ama ayrıca bir mikrofon daha temiz ses alınmasını sağlar tabi. ancak daha da önemlisi çevrimiçi yayın olacağı için internet bağlantılarının çok iyi olması lazım görüntü ve ses kalitesi açısından. yoksa en kaliteli kamera ve mikrofon bile işe yaramayacaktır.

sonrasında editlemekle uğraşmayacaksanız zoomdan direkt youtube kanalına canlı yayın yapabiliyorsunuz. toplantıyı sonlandırınca da video kanala yüklenmiş oluyor.
  • kanatlı kontun müşfik öpücüğü  (18.10.22 21:15:06)
Mikrofon en önemli şey izlenme için, hatta ders gibi şeylerde dikkatin dağılmaması için de.

Bir de ders yaparken ortamın gürültü ve yanksını azaltmak. Podcast kaydı nasıl yapılır gibi şeylere bakın
  • hoot  (19.10.22 19:53:35)