HDD Disk saçmalığı

Taşınabilir 2TB WD My password diskim var. Bugun bilgisayara taktım ve ufak bir çarpma ile usb kablosu hafif yerinden oynadı. Acaba bağlantı kesildi mi diye çıkarıp tekrar taktım ve şu anda komple bozulmuş gözüküyor.

Bu ufak bir kablo oynaması ile aletin çöp olması saçmalığı nedir? 1500 lira ve içindeki bilgiler çöp oldu.

Mekanik diskler çalışırken aldığı darbelerden bozulurlar normal bir şey.

Gerçekten çok hafif bir darbeden bahsediyorsanız ve takınca hiç görmüyorsa aleti soketi kanırtmış olabilirsiniz çok basit bir tamir 100 liraya yenisini lehimlerler bi baktırın.
  • hedep  (17.10.22 21:24:26)
yok bilgisayarda baktığımda hard disk bölümleri çökmüş okunamıyor diyor

  • Mehmet Ersoz  (17.10.22 22:47:20)
tamir yöntemleri var youtubea yazın çöp olmuş olabilir harbiden.

ama hddlerin kaderi bu ne yazık ki. hiç güvenli değil o yüzden.
  • jelly bear  (17.10.22 23:00:59)
peki servisleri bakmıyor değil mi? 2 sene bile olmadı alalı.

  • Mehmet Ersoz  (17.10.22 23:16:07)
sadece bağlantı yeriyle ilgiliyse düzeltilme ihtimali var. Çıkma parça vs takıp düzeltenler vardı mesela.

Servisler garantilik bir iş olursa yenisini veriyor. Anca kurtarma servisi veren bir marka olacak da (Seagate bir ara bedava veriyordu sanki) öyle kurtaracaklar.
  • nhk ni youkosu  (18.10.22 00:02:57)
WD My Passport alıp da veri kaybetmemiş olan yok ne yazık ki, o aletlerde kronik bir sorun var. Ben 20 yıllık verimi kaybettim o gün bugündür google drive kullanıyorum.

WD My Passport pişmanlıktır.
  • solo  (18.10.22 11:42:12)