[]

excel vb sorusu

Merhaba,

ornek.xlsx dosyasında bulunan A1:G2 satır aralığında olan tüm veriyi bir klasörde bulunan (5.000'den fazla) tüm excel dosyalarının yine A1:G2 kısmına yapıştırmasını istiyorum. Bu mümkün müdür acaba ? Birde #F2F2F2 hex kodunda olan bütün renkleri #DCE6F1 ile değiştirmeliyim.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 
İkisi de makro ile mümkün.

excelchamps.com

Burayı inceleyin.

Boya için de yine makro ile "eğer hücre rengi #f2f2fe ise rengini dce6f1 yap diyeceksiniz. Ancak hex kodu olmaz. VBA içindeki kodunu tespit edip onu yazmak lazım. Onu tespit etmek kolay.
  • himmet dayi  (17.10.22 18:59:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.