Tamamlayıcı sağlık sigortası

Yaptırmış olanlar bir bakarsa sevinirim

1- Bunu yaptırırken önceden geçirmiş olduğumuz ancak tedavi edilmiş (ilaç/ameliyat vs) hastalıklar kapsam dışında mı oluyor? Öyleyse pek çok şey kapsam dışı gibi bir şey oluyor pratikte?

2- Bunu araştırırken/yaptırırken dikkat etmem gereken şeyler nelerdir? Fiyat veya başka bir şekilde kazıklanmak istemem.

3- Aslında sadece ayakta tedavi kapsayan bir sigorta da işimi görür ama çok basit kapsamlı yatarak tedavi de içerse (mesela burun ameliyatı) fena olmaz. Sizin önerileriniz hangileri olur?

4- bir de fiyat meselesi tabii. Nasıl oluyor ve siz ne kadar veriyorsunuz? Bunu özelden de yazabilirsiniz.

Yaş 34/e. Sadece kendim için yaptıracağım. Lokasyon şimdilik Ankara.

1- kapsamdışı ya da ekprim ile kapsam içi. saklaman faydasız bu arada.
2- ucuz olanlardan kaç, hastanede sorun yaşarsın. ilk üç bankanın firması iyi.
3- yatarak zaten hepsinde var. burun ameliyatı estetiğe girer, yapılmaz. ayrıca sgk hastanesi ameliyatları daha iyi yapıyor bence, şahsi görüşüm
4- tck ne göre fiyat teklifi oluyor
  • mtgs  (16.10.22 20:58:08)
hangi hastanelerde geçerli olduğu önemli. hastanelerde bazı bölümleri kabul ediyor bazılarını etmiyorlar. burun estetik olarak düşünüyorsanız geçersiz. plastik cerrahi, diş, psikiyatri(genelde) geçersizdir. fiyat için ortalama muayeneye harcadığın yıllık parayı düşün. 2-3 muayene bile ucretsize tekabul ediyorsa olur bence o iş.
eski şirketimin anlaşmalı sigortasına yaptırmıştım geçen sene 2k ödedim daha ucuzu da yoktu

  • ala09  (16.10.22 23:49:56)
@mtgs, daha iyi anlamak için örnek vererek sorayım: mesela 1 yıl önce orta kulak iltihabı ile ilgili ameliyat olduk diyelim. Hastalık tedavisi yapıldı, iyileşti. Şimdi ben bu sigortayı yaptırsam ve 1 sene sonra yine orta kulak iltihabına yakalandık diyelim. Ameliyat (kulak zaına müdahale) kapsam dışı mı oluyor? Yoksa daha ileri bir seviye olarak KBB komple kapsam dışı mı oluyor?

@ala09 burun estetikten ziyade septum deviasyonu ameliyatı olarak düşünüyorum. Nefes almada rahatlamak için.
  • henchman  (17.10.22 00:13:40)