instagramdaki güzel kadınlar kadar erkeklerde var mı?

kendim dahil erkek bedenini iğrenç bulurum. hatta kadınlar ne buluyorlar bu erkeklerde anlamam ama işte nasıl oluyorsa her kadın bir iğrenç erkeği kendine eş seçebiliyor.

şekilsiz şukulsuz iğrenç varklıklar.

gel gelelim ya kadınlar öyle değil nasıl oluyorsa her biri farklı bir estetik kaygı ile yaratılmış gibiler.

instagramda keşfete bir basıyorum ya instagram artık beni nasıl tanıyorsa bu makyaj delisi, guaj boyayalarla süslenmiş kadınları atıyor

sıfır makyaj + doğal ışıkta çekilmiş kadınları önüme çıkartıyor, böyle baka kalmamak elde değil.

yani bende sıfır erkek profil olduğu için soruyorum,

böyle erkek profillerde var mı? kadınların bakakaldığı? örnek atabilir misiniz?

şu mesela hangi düzeyde bir kadın için?
uğruna suç işlerim mi?
arasa belki yarın dönerim mi?
www.instagram.com

Öncelikle erkek vücudunu ezdirmeyiz. Heteroseksüel bir kadın olarak erkek vücuduna tapıyorum. Kadın hesapları ilgimi çekmiyor. Hatta çoğu zaman instagramdaki kadın hesaplarını itici buluyorum. Bknz: götüm var pozu.

Attığınız linkteki adam da ilgimi çekmedi, parıl parıl hiç erkeksi değil.

Edit: Kadınların bakakalıp kalmadığını bilmiyorum ama Salih Bademci’yle ilgili bir şey gördüğümde bakakalıyorum evet. Onun için sikko türk dizileri izlemişliğim var. Söylemeye en utandığım şeylerden biridir.
  • ruhen hastayim ben  (15.10.22 18:24:59 ~ 18:50:40)
@ruhen hastayim ben
Salih Bademci'ye baktım şimdi, ben bu adamı 3'e katlarım. ama alex'in anca getir götürünü yaparım.
bir kız arkadaşım mesela christian bale ayaklarımın dibinde yalvarsa tel numaramı bile vermem demişti.
ya bu nasıl kriter, nasıl bi filtreleme peki?
  • duyurukullanıcısı  (15.10.22 18:36:04)
Renkler ve zevkler tartışılmazmış. Bahsedilen Salih Bademci’ye baktım da yolda görsem tekrar bakmam. Aynı zamanda Kıvanç Tatlıtuğ, Çağtay Ulusoy türevlerini de yakışıklı bulmuyorum. İnstagram modellerinden tomas skoloudik vardı zamanında kurşun atıp kurşun yerdim ama yaşlandı ve porno sektörüne girdi artık ilgimi cekmiyor.

  • ceann deas  (15.10.22 18:42:53)
biri christian bale'e laf etti he.numara vermezmis. cidden cok ilginc insanlar var ya!
linkteki abi beni acmadi ama bale. off cildirmissiniz

soruya cevap; evet yakisikli erkek yok gibi bir sey yakisikli gorunenler ya kisa boyludur ya da aptal oluyorlar azicik. cunku ne de olsa yakisikli daha napsin ki
  • ala09  (15.10.22 18:50:34)
instagram.com
Şu hesap var mesela ortaya karışık, captionları da çok eğlenceli, severek izliyoruz.

  • kobuzchu kiz  (15.10.22 18:55:42)
Ben mesela bu herife bitiyorum. Tarzı özellikle mükemmel.
www.instagram.com

  • old possum  (15.10.22 20:57:01)
Ben uğruna suç işlemem de yürürüm. Özelden foto attığım da öyle ama Christian bale tipsizmiş. O arasa da dönmezdim.

edit: christian bale'i beğenmeyen benim. Old.. attığı linktekini de beğenmedim. Salih Bademci bana göre onlardan yakışıklı. Ne de olsa zevkler ve renkler. Çağlar Ertuğrul geldi aklıma, Barış Arduç mesela. Onlar da oldukça yakışıklı. Ben bakıp kalırım.
  • Kahvedesu  (15.10.22 21:05:47 ~ 21:13:07)
İnstagramda görüp baksam da isim olarak hatırlamıyorum. Ama ünlülerden jon hamm, michael fassbender'in yeri başka.
Türklerden de uraz kaygılaroğlu, metin akdülger derim. Burda ismi geçen Salih bademci de iyi bence.
Christian bale de iyi yani sevilmeyecek bir isim değil bence.
  • sevilen progressive türkücü  (15.10.22 22:41:42)
Kimse de filtre ve estetik operasyonlara deginmemis :) veya no makeup makeup olayına.

Bir de kadınlar genelde yakışıklılıga vs bakmıyorlar. Özgüven vs daha önemli kadınlar için.
  • dlendam  (15.10.22 23:03:15)
öncelikle, erkek bedeni iğrenç falan değil kesinlikle.
christian bale'i de yedirmeyiz +1

verilen linktekiler ve diğer örnekler ilgimi çekmiyor ama zaten genel fikir olarak instagram'a boy boy fotoğraf koyan, sürekli selfie çeken, sürekli kendini paylaşan, sürekli bakımlı, instagram'ı katalog gibi kullanan erkeklerde biseksüel bir eğilim olduğunu düşünüyorum.
erkeksi gelmiyorlar.
genel olarak "tüysüz oğlan" klasmanında çoğu benim için.
bunda artık teyze olmamın da bir etkisi olabilir tabii ama benim için durum bu.

profesyonellerse bilemem ama onların da çok çok çok azı gerçekten "vay be" dedirtecek kadar oluyor.

tom hardy, jon hamm, henry cavill, richard gere'in gençliği falan gibi daha klasik zevklere sahibim.
yakışıklılıktan çok maskülenlik, gülüş, karizma vb. daha önemli.
  • blatta hiberna  (16.10.22 09:06:38 ~ 09:08:31)
Ben de şu Metin akgülder sevdasını anlamam. Basbayağı çirkin bir herif. Boran kuzum da gay vibe’ı veriyor ki geçen fotoğraflarını patlattılar gay partiye katılmış. Keza henry cavill de gay gibi geliyor bana doğru dürüst sevgilisi olması hiç.

Şimdi şöyle bir kafeye gitseniz 20 kızdan 15inin gideri vardır. Ancak üç tane yakışıklı erkek yoktur. Dolayısıyla biz ortalama erkeklere de gideri var muamelesi yaparız. Salih bademci denmiş valla bir mekanda görsem çirkin derim herife.

Şu anda altta çıkan reklamda bana bakan Engin Öztürk, Uraz Kaygılaroğlu, Robert Pattinson, Michael Fassbender, bir klasik olarak Brad Pitt. Bu insanlar sarışın ama keskin köşeli suratları var. Jawline mı ne o işte, o güzel.

Ki Brad Pitt yakışıklılık kıstasıdır. Kusursuz bir surat.

Alternatif olarak, kısmetse olur Eser West.

Öte yandan sevdiceğim benim için dünyanın en yakışıklı erkeği. Zaten tipini Uraz’a ve Robert Pattinson’a benzetirim. Helal batmanim diye severim kendisini.
  • Hallegadola  (16.10.22 09:18:28)
Christian Bale’i görseniz donunuz ıslanır bence o kadar da gömmeyin herifi.

  • Hallegadola  (16.10.22 09:19:57)
Tam tersi, hetero bi erkek olarak erkek vücudunun daha iyi / güzel olduğunu düşünüyorum ben de.

Özellikle fiziksel bir işle uğraşırken ne kadar güçlü ve dayanıklı olduğumu(zu) farketmek çok hoşuma gidiyor. Kadın vücudu üremekten başka bi vasfı olmayan, zayıf ve güçsüz bi makine.

Tabi burada estetiği sadece görsellikte değil de işlevsellikte arayan birisi olmanın da etkisi vardır muhtemelen.

Öte yandan bahsettiğin görsellik konusunda tabi ki kadınlar daha ileride.

Yaratılış / genetik bi kenara, erkeklerin rekabet etmek durumunda olduğu 10 tane alan varken (iş, güç, para, sosyal statü, sorumluluk vs. vs.), kadınların güzel görünme ve belki iyi annelik / anaçlık gibi çok daha kısıtlı bir rekabet alanları vardı. Şu an değişiyor bunlar ama yıllar içinde nasıl görünecekleri konusunu çok daha iyi optimize etmiş olmaları doğal.

Ama bu soruyu kadınlara sorarak sağlıklı bir cevap alman mümkün değil. Cevabı şu görselde: pbs.twimg.com

Yani üstteki cevaplarda da görüldüğü gibi kadınlar genel olarak erkekleri "zor beğenmeye" programlanmış. Evrimsel psikoloji falan açıklıyor bunları da, eğer soruyu "neyi yaparsam kadınlar beni daha çok beğenir" amacıyla sorduysan bunun bir formülü yok, o an ve o kişiye göre değişir o durumlar.
  • plutongezegendegilmi  (16.10.22 11:01:11)