sanırım şu an bilgisayarımda virüs var

eş zamanlı olarak twitter ve instagram hesaplarımdan birileri takip ediliyor ve rt edilip duruyor. bağlı tüm uygulamaları kaldırdım ve sildim, sanırım geçenlerde saçma bir yerden download ettiğim uygulamanın ceremesini çekiyorum. programlar listesinde görünmüyor dosyayı da sildim ama çözümü yok mu?

sistem geri yükleme yok maalesef kayıtsız. ne yapacağımı bilemiyorum. şu an malware indiriyorum detay temizlik yapacam. başka ne yapabilirim? çok sıkıntıya girdim ya, banka şifrelerini de değiştireyim başka ne yapabilirim?

O pc'de instagram ve twitter'dan çıkış yapın, tarayıcılarda otomatik giriş şifre doldurma kısımlarını temizleyin.

Yani tarayıcıya twitter.com yazıp girince sizi hiç bir şekilde hatırlamasın.

Sonra başka bir yerden, mesela telefondan girip bunların şifrelerini değiştirin, yoksa eğer telefonla giriş doğrulamasını seçin, sms kodu gelmeden giremeyin sitelere.

Sonra da güzel bir tarama yapın pc'de.
  • John Bloor  (15.10.22 11:33:34)
format en garanti yol hocam

  • sipsiyah  (15.10.22 13:50:21)
uzun ve detaylı malware taraması yaptım, rt edilen hesapla aynı adda trojenler çıktı pc'de hepsi temizlendi. otomatik rt'ler ve paylaşımlarda durdu hepsi. teşekkürler

  • avatar is back  (15.10.22 18:13:52)