[]

Amerikan fıstıkları nasıl?

Bir kere lidl'dan aldım california pistachios diye, tadı tuzu yoktu. Dünyanın en büyük üreticisi ABD imiş, neredeyse türkiye'nin iki katı. İtalya'da mesela Pistacchio di Bronte diye pazarlanan fıstıklar lezzetli ama ne bir siirt fıstığı ne bir antep fıstığı... Hepsi acaba böyle tatsız tuzsuz mudur yoksa kendi pazarlarında lezzetli fıstık da var mıdır merak ettim.
 
ben de lidl'dan alıyorum. daha önce başka marketlerden de aldım. bizim siirt fıstığının aynısı gibi geliyor bana, o yüzden daha iyisini aramıyorum. siirt fıstığı antep'e göre daha yağsız ve aromasız olur zaten. kaliforniya fıstığı da öyle.


  • sir gawain  (14.10.22 21:40:27) 
Bana siirt fıstığı da aromalı geliyor. Antep'e göre daha zayıf olduğuna katılıyorum ama california fıstığı yerken bir tat gelmiyor bana, en azından benim denediklerimde.


  • mirafiori  (14.10.22 21:51:22) 
tatlari antep fistiklara gore daha eksi bence. antep fistigi daha tuzlumsu daha yagli.


  • taurina  (14.10.22 22:10:10) 
ben de almanya'da kuruyemisleri genel olarak begenmedim, Türk marketinden tadim almistim bariz citirlik farki vardi ama alistim sonra.
antep fistigi da hic antep fistigi gibi gelmemisti sanki taklit markalar gibi düsnmüstüm.

  • wishmaythşngs  (14.10.22 22:23:25) 
ben de ilk antep fistigi aldigimda bayat sanmistim :D


  • durgunfoton  (14.10.22 22:33:08) 
www.amazon.com

Şunlar wonderful hocam. Çeşit çeşit seviyor bu adamlar. Büyük ihtimalle sana no salt denk gelmiştir. roasted&salted olan bizim alışkın olduğumuza çok yakın.
  • nickini vermek istemeyen uye  (14.10.22 23:45:09) 
Lidl’dan almıştım, çok beğendim. Tavsiye ederim.


  • but that was just a dream  (15.10.22 00:04:00) 
amerikadayim ve bence baya kotu buranin antep fistiklari. Bizimkilerle alakasi yok. En buyuk uretici amerika olabilir ama kaliteli oldugunu gostermez. Sanirim bizdeki en kaliteli cinsi oluyor.


  • oscar  (15.10.22 11:48:30) 
Normal çünkü dünyanın en iyi Antep fıstıkları yunanistan, Türkiye ve italya diye söyleniyor.

Bir şeyin çok satılması en iyisi olduğunu göstermiyor ki Türkiye'de de acayip dandikleri var.

Bu arada ben gene güzel fistiklar yedim ya Avrupa'da amerika menseili. Bence alınan markaya bağlı biraz
  • logisticsmanager  (15.10.22 12:32:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.