Şirket ünü

Merhabalar. Şirket ünü sayesinde iş bulan ya da daha iyi işlere geçen var mı? İyi bir yerde 2 ay bile olsa çalışıp bunun faydasını gören oldu mu?

Cok eskiden dior'da calismistim. Satis temsilcisi olarak. Cartier'e gecis yapmamda cok faydasi olmustu.
Luks markalarin degisik bir referans sistemi var.

Belirli markalar birbirleri arasinda cok kolay eleman alirken bazi markalar birbirlerinden asla eleman almiyorlar.
  • Bu yol nereye gider bilmem ama yürüyorum işte  (13.10.22 19:54:05)
Summer timetable iş yeri ve pozisyonunu görünce düz adam olarak benim bile gözlerim kamaştı, iş sahibi olsam içeride bir audit yürütsün bakalım hevesi oluşmuşken kesinlikle var.

İkinci konu da şu; örnek veriyorum büyük bir fmcg şirketinde çalışıyorsanız benzer bir pozisyon - farklı bir firmaya çok rahat geçersiniz. Yaklaşım şu şekilde oluyor çünkü; bu adamı bunlar almış ve bu adam burada şu kadar çalışmış. Ben de Hr süreçlerini daha esnek yürütebilirim… gibi gibi
  • zoque  (13.10.22 21:45:11)
Acıbadem'de çalışmanın ekmeğini hep yedim. Sağlık sektöründe özellikle iş yapıyor.

  • aids rakun  (13.10.22 21:46:08)
junior iken tesadüf ve bal sonucu çok büyük global bir IT firmasında çalışmıştım. bu saate kadar hep onun ekmeğini yedim :) sen x'te çalışmısın zaten referans sormak ayıp olur diye yüzüme bile söylendi görüşmede.

  • delidir yakalayin  (13.10.22 21:48:27)
Big four'un birkacinda çalışmış bir tanıdığım var. Çok dandik kişiliğe sahip, her şirket ile sıkıntılı ayrılıyor ama hep is buluyor çünkü hem kafa zehir hem cv. Her ayrıldığı sirketten ciddi tazminat alarak da ayrılıyor.

Onun dışında izmir'de yaşar holding bunyesinden cikar iyidir havasi var. Birbirlerini de iyi korurlar, is paslarlar zaten.

Koc holding için de böyle bir piyasa var. Oradan çıkan iyidir diye.
  • logisticsmanager  (13.10.22 22:32:35)
Ha kendim de en ünlü fmcglerden birinde 4 ay çalıştım. Ise yaradi çünkü şirkete girerken sinavlar falan oluyor. Cv'de de güzel duruyor.

  • logisticsmanager  (13.10.22 22:34:08)
Gördüm. Big4 ve sonrasında top şirketler hep.

  • gabe h coud  (13.10.22 22:36:15)