ölmüş kişinin hangi bankalarda hesabı olduğu

bunu bulmek için nereye başvurulur? cimer?

terekenin tespiti davası açabilirsiniz.

  • solskjaer  (12.10.22 15:27:22)
aynı şekilde yasal varis belgenizle sigorta bilgi merkezine de talepte bulunup ölen kişinin mevcut yaşayan poliçeleri olup olmadığı bunlardan doğan haklarınızın olup olmadığını da sorgulayabilirsiniz. çoğu kişinin atladığı bir konu ancak günümüzde çoğu vefat edenin de sigortalarının olduğu doğan hak olmasa da bunların ölüm sebebi iptalini en azından bu vesile ile prim iadesini alabilirsiniz.

  • erty_ksk  (12.10.22 15:31:30)
E-devlet şifresi varsa orda çıkıyor olabilir. Hayatta olanlar için görünüyor.

  • prole  (12.10.22 16:01:43)
@prole kişinin ölümüyle birlikte e-devlet'i ölüm belgesi düzenlendiği an siliniyor. solskjaer +1.

  • giovanne  (12.10.22 16:20:49)
"Tüm bankalara tek tek sormak gerekiyor" demişti birisi. İnanmamıştım.

  • michael_knight  (12.10.22 16:39:35)
Hocam selam, bddk sitesinde ve e devlette ilgili kişinin mirasçılarının mirasçılık belgesi ya da veraset ilamı bilgileri ile erişim sağlanabiliyor

  • rumeli beylerbeyi  (12.10.22 20:43:23)
bir bankacı tanıdığınız varsa tüm bankalarda sahip olduğu hesapları ve kredi kartlarını görebilir. ama gerçekten en hızlı yolu tüm bankalara tek tek gidip sormak.

  • robin crusoe  (12.10.22 20:48:46 ~ 20:49:11)