Kredi kartı limiti ve kredi puanı yukseltme

Tamamen kendi aptalligimdan kaynaklı bir hata yaptım. Bir arkadaşım kaynaklı toplamı 3 bin TL tutmayan iki konudan icralık oldum ve illa o ödeyecek diye ödemedim. Hayatımda hiç kredi ve kredi kartı kullanmadım. Neyse geçen sene yeni bir şirket açtım. Banka da pozunu kullaniyorum diye direk 3 bin TL limitli bir business kart verdi. Düzenli kullanıp ödüyorum. Bu icralık iki dosyayı da on yıl aradan sonra toplam 10 bin TL verip geçen ay kapattım. Ama tabi bu inadım yuzunden kredi puanım falan yok.

Şimdi de sürekli yeni yatirimlar yapıyorum ve her yatırımım için nakit yetmediği için boşu boşuna ortak alıyorum. Geçen Mart'ta 350 bin TL ile ortak olduğum adam yatırımını 5 ayda geri aldı şimdi yillarca para kazanacak.helal.olsun. Ama artık TL ile borclanmanin altın değerinde olduğu bu dönemde aylık 700-800 bin TL gelirine rağmen kredi kartı limitimi 4 bin TL'ye bile cikartamiyorum. Değil ki kredi cekelim. Bu sorunu çözmenin banka muduru insiyatifi ile falan bir yolu var mıdır?

şubenizdeki yetkiliyle bir konuşun en kötü ihtimalle peşin para bloke edip hızlandırma olayları vardı diye hatırlıyorum (atıyorum 50 bin bloke ediyorsun 50 bin limitli kart veriyorlar, birkaç ay harcama yapıp düzenli ödedikçe notun yükseliyor. Ama baştan belli bir parayı kilitlemiş oluyorsun işte)

  • nhk ni youkosu  (12.10.22 13:15:36 ~ 13:15:44)
500-1000 tl'lik ek hesaplar açtır hocam, düzenli öde kredi kartınla bol bol alışveriş yap. sürekli başvur kartlara hesaplara.

benim de sormak istediğim bir şey var ; Ama artık TL ile borclanmanin altın değerinde olduğu bu dönemde

demişsiniz. tl borçlanmak mantıklı mı yani kredi falan çıkıyorsa alalım mı diyorsunuz ?
  • sassot  (12.10.22 14:11:33)
TL ile borçlanıp ne yaptığına bağlı ama evet kredi çekmek için daha uygun bir zaman görmedim ben. Şuan 10 milyon kredi verseler çekerim 10 işyeri açarim ayda 1 milyon kazanırım güle oynaya

  • alimcgraw  (12.10.22 18:10:44)